Шимків: За підсумками незалежної оцінки "Дарницю" оцінюють більш ніж у $400 млн

Шимків: За підсумками незалежної оцінки

Дмитро Шимків: Україна входить до списку ринків у світовій фармгалузі, що найшвидше зростають

Українська фармацевтична компанія "Дарниця" нещодавно пройшла незалежну оцінку і, згідно з її результатами, на сьогодні коштує більш ніж $400 млн, повідомив голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків в інтерв’ю Liga.net.

Він пояснив, що для фармацевтики в усьому світі ринкові мультиплікатори – формули для оцінки інвестиційної привабливості бізнесу незалежно від його масштабу – суттєво перевищують середні мультиплікатори в інших галузях, оскільки цю сферу вважають перспективною.

"Коли йдеться про купівлю бізнесу, середні коефіцієнти під час оцінювання генеричних компаній становлять 10 EBITDA (показник прибутку компанії до виплати відсотків, податків і амортизації. – "ГОРДОН"). Є угоди з мультиплікатором 27–28. Наприклад, глобальну угоду щодо придбання [ірландської фармацевтичної] компанії Shire компанією Takeda (фармвиробник зі штаб-квартирою в японській Осаці, працює у 80 країнах світу. – "ГОРДОН") оцінюють у $81 млрд", – сказав Шимків.

Він підкреслив, що в Україні сфера виробництва ліків відповідає цьому світовому тренду.

"Ми – частина світового ринку, що динамічно розвивається і зростає. Водночас Україна входить до списку ринку у світовій фармгалузі, що найшвидше зростають. Темпи зростання української фармацевтики останніми роками становлять в середньому 11% на рік. Це втричі вище від показників економіки України загалом, – розповів топменеджер. – Якщо порівнювати з конкурентами, у нас цікава спеціалізація. У компаній-лідерів портфель переважно складається із препаратів "ніс", "горло" і "діабет". У нас фокус на "серце" (кардіопрепарати), "проблемах болю" і "нервової системи".

Дмитро Шимків із 2014-го до 2018 року працював заступником глави Адміністрації Президента України, до цього очолював українське представництво компанії Microsoft. У вересні 2018 року очолив раду директорів "Дарниці".

ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" засновано у 1930 році, зараз до портфеля компанії входить приблизно 250 найменувань готових лікарських засобів. Бенефіціаром компанії є сім’я Загоріїв, зокрема депутат Верховної Ради Гліб Загорій.

Автор: zdrager
Предыдущий материал

На Закарпатті вантажівка впала у річку, є загиблий

Следующий материал

Три украинские авиакомпании получили разрешение летать в Израиль

Коментарии (0)