«Пожежа в Сибіру загрожує екосистемі всієї планети» – експерт

«Пожежа в Сибіру загрожує екосистемі всієї планети» – експерт


Нещодавно світ сколихнула інформація про масштабну пожежу у Сибірі (регіон в Росії). За інформацією російських ЗМІ, площа займання територій в Бурятії, Іркутській області, Якутії і Красноярському краї досягла майже трьох мільйонів гектарів та кожного дня збільшується. І якщо у трьох останніх регіонах вже ввели режим НС (надзвичайного стану), то губернатор Красноярського краю заявив, що гасити пожежу не будуть, бо це дорого. Кореспонденка Vlasno.info вирішила дізнатись, якої шкоди може завдати пожежа таких масштабів.

– Масштабна пожежа у Сибірі – колосальна втрата для екосистеми. Вогонь нищить рослини, які виробляють кисень для нашої планети. Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка і верхній шар грунту, на якому потім протягом кількох років нічого не росте. Натомість, смог, який виділяється в атмосферу, забруднює повітря та отруює людей. Крім цього, пожежа – велика економічна втрата, адже вогонь нищить деревину, – зазначив начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар.


sybir-2

За його словами, діяльність людини є основною причиною виникнення пожеж в екосистемах:

– Основною причиною пожеж є необережне поводження з вогнем, зокрема, фермерів та представників агробізнесу. Кліматичні умови також зумовлюють загорання лісових масивів. Зокрема, висока температура повітря, перегрівання ґрунтів та тривала відсутність дощів призводить до посухи та створює додаткові умови для самозаймання торфу, а сильні і рвучкі вітри швидко поширюють вогонь.

Для того, щоб загасити вогонь у Сибірі необхідно задіяти авіацію, адже вогонь швидко розповсюджується та завдає нищівної шкоди екосистемі.

– Якщо невелику пожежу можна загасити, забиваючи його гілками дерев або засипаючи землею, то масштабну пожежу можна загасити лише за допомогою авіації, – пояснив Анатолій Омелянович.

За словами підполковника служби цивільного захисту Олександра Кутового, у подібних випадках в Україні з метою ліквідації пожежі застосовується саме авіація:

– Пожежі такого масштабу виникають у Сибірі та тайзі ще з радянських часів. Мій дядько брав участь у ліквідації цих пожеж. Тоді застосовували всі можливі заходи – і сільгоспавіацію, і військову техніку. Влада РФ повинна звернути на це увагу.

На думку представника ДСНС у Вінницькій області, пожежа у Сибірі сягнула таких масштабів через те, що вогонь перекинувся на крони дерев.

– Якщо виникає низова пожежа, тобто вогонь поширюється по підстилці – основним завданням є не допустити перекидання вогню на крони дерев. Тому що тоді спрацьовує такий фактор, як вітер. Він з великою швидкістю розповсюджує вогонь, і тоді його не вдастся ліквідувати простими засобами пожежогасіння.


sybir-1

За його словами, ймовірність виникнення масштабних пожеж напряму залежить від кількості хвойних дерев в регіоні.

– У деяких регіонах України великий відсоток хвойних дерев. На Вінниччині він незначний. Тому, якщо дотримуватись правил, ці пожежі не нестимуть таких катастрофічних наслідків, як в Росії. Крім цього, ми постійно проводимо навчання для лісівників. Вони взаємодіють з рятувальними підрозділами стосовно передачі інформації. Спільно вивчається місцевість, на практиці проводиться застосування первинних засобів гасіння пожежі. Ми робимо це не для "галочки", – зазначив Олександр Володимирович.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

Автор: lit_ra_for_you
Предыдущий материал

ПСЖ снизил трансферную стоимость Неймара

Следующий материал

"Вегас" будет сильно сожалеть об обмене Гусева. Никита – лучший игрок мира за пределами НХЛ"

Коментарии (0)