В Укрзалізниці заявили, що пасажирські перевезення завдають компанії 10 мільярдів збитків щороку

В Укрзалізниці заявили, що пасажирські перевезення завдають компанії 10 мільярдів збитків щороку

Укрзалізниця

За розрахунками Укрзалізниці, пасажирські перевезення, які здійснює компанія, завдають УЗ щороку близько 10 мільярдів гривень збитків.

Про це повідомив директор зі стратегічного розвитку Укрзалізниці Антон Саболевський, — прес-служба компанії.

«На жаль, Україна входить до малочисельної групи країн світу, де держава жодним чином фінансово не підтримує розвиток пасажирських залізничних перевезень. Щороку пасажирські перевезення завдають перевізнику близько 10 млрд грн збитків, при цьому залізниця вимушена за власні кошти, отримані, в основному, від вантажних перевезень, модернізувати та закуповувати пасажирський рухомий склад, щоб забезпечувати свою соціальну функцію», — розповів Саболевський.

За його словами, розмір державної підтримки пасажирських залізничних перевезень у розвинених країнах складає декілька мільярдів євро на рік. При цьому, у цих країнах широко розвинений альтернативний пасажирський транспорт, наприклад, авіаційний. Водночас, в Україні альтернативи пасажирським залізничним перевезенням майже немає.

Також в Укрзалізниці звинуватили державу у тому, що вона не виконує закон про залізничний транспорт та не виділяє коштів на придбання рухомого пасажирського складу, будівництво та реконструкцію залізниці.

Раніше голова Укрзалізниці заявив, що доходи від приміських поїздів складають до 30% витрат на їхнє використання.

Автор: a_avvakum
Предыдущий материал

Война за Киев: глава офиса Зеленского заявил о предложении ему гигантской взятки

Следующий материал

«З поляком у нас була «заруба» Золоту медаль на Європейських іграх виборов важкоатлет з Вінниччини

Коментарии (0)