«З поляком у нас була «заруба» Золоту медаль на Європейських іграх виборов важкоатлет з Вінниччини

«З поляком у нас була «заруба» Золоту медаль на Європейських іграх виборов важкоатлет з Вінниччини


 • Віктор СКРИПНИК
 • 1
 • 0
 • 49
«З поляком у нас була «заруба» Золоту медаль на Європейських іграх виборов важкоатлет з Вінниччини
Микола Мельничук: -Піднімаю більше кліограмів, ніж мені років
 • Майстер спорту з важкої атлетики Микола Мельничук з Могилева-Подільського повернувся з Італії із золотою медаллю
 • Виборов перемогу на IV Європейських іграх в Турині
 • А йому вже – 71!
 • Яскраві враження від перемоги зіпсували італійці
 • «Марків!Марків!» — звучало як докір
 • Як просто нині налаштувати народ однієї країни проти іншої
 • Про італійські враження атлет розповів журналісту RIA.

З Італії Микола Мельничук повернувся сьогодні, 30 липня. Шість тисяч спортсменів з понад 40 країн прибули до Турина. Медалі виборювали у 32-х видах спорту. Каже, це стільки, як на Олімпійських іграх. Періодичність проведення теж співпадає з Олімпіадою — Європейські ігри проходять один раз у чотири роки.

Для важкоатлетів був свій окремий спорткомплекс.

Шість тисяч спортсменів із понад 40 країн

Мельничук виступав у ваговій категорії 81 кг. Каже, при зважуванні його вага становила 75,2 кг. Вікова категорія – 70+ (чоловікові уже 71 рік).

-За золото боровся з поляком, — розповідає важкоатлет. – Інші учасники нашої категорії не вразили результатами.За словами співрозмовника, поляк замовив у поштовху вагу штанги 73 кілограми і справився з нею. Наш земляк – на один кілограм більше, тобто 74 кг, і теж підняв вагу.

Поляк не зміг підняти 76 кг

У наступній вправі польський штангіст додав ще три кілограми. Однак штанга вагою 76 кг йому не підкорилася.-Я міг уже не виходити на поміст, — говорить Мельничук, бо мав перевагу на один кілограм, завдяки їй став переможцем. Втім, попросив поставити 77 кілограмів. Саме такий результат зафіксовано у протоколі змагань навпроти мого прізвища.

Мій результат не зарахували

У вправі «ривок» наш важкоатлет підняв вагу 65 кілограмів. Однак судді не зарахували. Каже, знайшли технічну похибку при виконанні вправи. Залишили результат попереднього підходу до штанги – 60 кг. Такий само результат у ривку продемонстрував польський атлет.

У підсумку результат Мельничука 137 кг у двох вправах, у поляка на чотири кілограми менший.Ось вона, золота медаль Мельничука з Європейських ігор-2019!

На прапор реагували, як бик на червоне

На відкриття змагань пан Микола вийшов з прапором нашої держави. Дуже скоро зрозумів, що не треба було цього робити.

-Стільки косих поглядів, стільки докорів на свою адресу, я ще не чув у житті, — говорить чоловік. – Весь час звучало слово «Марків», «Марків!» Як докір! Як вирок! Як просто нині налаштувати людей однієї країни проти іншої.

Починав з бабусиної гирі

Микола Мельничук розповів, що у його бабусі була 16-кілограмова гиря. Каже, вона нею притискала сир, аби вичавити сироватку. Він теж пробував її підняти. Сил не вистачало. Для цього разом з братом гартували м’язи. Нарешті в один з днів пудова залізяка піддалася. Після того бабуся уже просила гирю у внуків. Брати тренувалися з нею то на подвір’ї, то на городі, то на вулицю виносили.У 1974 році виконав норматив майстра спорту. Брав участь у двох чемпіонатах Європи – в Угорщині і Росії. Перед поїздкою до Італії переміг у своїй ваговій категорії на змаганнях майстрів (віком 30+) у Дніпропетровську. Встановив два рекорди України у своїй віковій категорії.

Автор: logan_666
Предыдущий материал

В Укрзалізниці заявили, що пасажирські перевезення завдають компанії 10 мільярдів збитків щороку

Следующий материал

На президентському сайті з’явилась петиція щодо звільнення Труби і Вовка

Коментарии (0)