Засмага – корисно чи шкідливо?

Засмага – корисно чи шкідливо?

Плюси засмаги:

  • у помірній кількості сонячні про­мені сприятливо діють не лише на шкіряні захворювання (акне, псорі­аз, нейродерміт, екзема та ін.), але й сприяють виробленню вітаміну Д3 «сонячного гормону», який підси­лює імунітет і виявляє цілющий вплив на кровообіг (покращує цир­куляцію крові, нормалізує тиск);
  • дякуючи ультрафіолету, також прискорюється синтез вітаміну Д, який забезпечує засвоєння кальцію і фосфору, допомагає зміцнювати м’язи, кістки, сприяє заживленню ран і підвищує загальний тонус організму.

Мінуси засмаги:

  • надмірне перебування на сонці згубно діє на шкіру. Вона передчасно старіє (вже до 35-40 років шкіра набуває ознак старіння), стає гру­бою, зморшкуватою, втрачає пружність, а в майбутньому може розвинутись рак шкіри. Ризик захворіти на рак шкі­ри подвоюється, якщо в молодому віці людина отримала два і більше серйозних сонячних опіків.
  • при наявності таких дефектів шкіри як пігментні плями і числен­ні або великі родимки — потрібно звести засмагу до мінімуму і про­консультуватись у лікаря-дерматолога. А людям, що хворіють на дер­матит, бажано взагалі не приймати сонячні ванни.
  • дуже обережно необхідно ста­витись до засмаги людям з підвищеним кров’яним тиском, з пору­шенням функції печінки і серця, а також людям, хворим на туберку­льоз.
  • лікарі не рекомендують також засмагати вагітним жінкам, які дуже чутливі до ультрафіо­лету, оскільки в них виробляється гормон, який створює пігмент, у результаті чого на обличчі можуть проявитися ко­ричневі плями (хлоазма).

Засмагайте, але не забувайте про своє здоров’я!

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області спільно з Департаментом цивільного захисту облдержадміністрації

Автор: av4
Предыдущий материал

Хіти тижня. Відверта брехня та спритні маніпуляції: Як Шарій виконував замовлення спецслужб РФ із дискредитації України (відео)

Следующий материал

В Киеве на Березнях мужчина с собачкой стрелял в девушку: подробности и что ему грозит

Коментарии (0)