Харьковщина присоединилась к проекту "Полицейский офицер громады" (видео)

Презентація програми відбулася 30 липня у Харківському національному університеті внутрішніх справ за участю заступника голови Національної поліції України Ігоря Клименка, начальника ГУНП в Харківській області Валерія Сокуренка, ректора Національного університету внутрішніх справ Дмитра Швеця, працівників Управління превентивної діяльності, керівників територіальних відділів поліції а також голів об’єднаних територіальних громад та сільських і селищних рад.

Харківська область стала четвертим регіоном, де впроваджується новий формат роботи поліцейського офіцера, який буде опікуватися потребами місцевого населення та підтримувати з ним постійний контакт, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень, повідомляє прес-служба МВС.

На початку заходу представник поліції Дніпропетровської області Дарія Полич розповіла про досвід впровадження програми на Дніпропетровщині, яка першою приєдналася до проекту «Поліцейський офіцер громади» у листопаді минулого року. Про співпрацю у рамках нового проекту розповіли присутнім голова Богданівської територіальної громади Дніпропетровської області та поліцейський офіцер цієї громади.

Під час презентації проекту заступник голови Національної поліції України Ігор Клименко зазначив, що в рамках реформування поліція виходить на новий рівень комунікації і поліцейського сервісу, орієнтуючись на філософію та принцип «Служити та захищати».

"Хто такий поліцейський офіцер громади та чим він буде займатися? У чому його відмінність від дільничного? Це офіцер поліції, який орієнтований на оперативне вирішення проблем щодо забезпечення належної безпеки саме своєї територіальної громади. Він доступний до населення сім днів на тиждень та 24 години на добу, тому що постійно знаходиться поруч з людьми і працює для них, як делегований безпосередньо самою громадою на цю посаду", — наголосив заступник голови Нацполіції.

Начальник ГУНП в Харківській області Валерій Сокуренко підкреслив особливу важливість даного проекту для налагодження тісної та плідної взаємодії громади і поліції, а також подякував керівництву Нацполіції за надання поліції Харківщини можливості безпосередньо брати участь у реалізації чергового і найбільш відповідального етапу реформи Національної поліції України.

"Дуже приємно, що ми маємо надзвичайні підтримку з боку місцевих громад та їх згоду щодо участі у масштабних перетвореннях та розбудові сучасної поліції, орієнованої, в першу чергу, на потреби людей, — підкреслив Валерій Сокуренко. — Для участі у програмі відібрані 14 громад, вони проявили зацікавленість у проекті і висловили готовність допомагати у його реалізації, адже громада візьме на себе частину фінансової підтримки: виділення службового приміщення, оргтехніки, забезпечення паливно-мастильними матеріалами та обладнанням для автомобілів,меблями, а за необхідності — службовим житлом.На сьогодні ми маємо кваліфіковані кадрові ресурси для реалізації цього проекту.Багаторівневий відбір дозволить нам забезпечити громади вмотивованими, відповідальними, відкритими та комунікабельними поліцейськими, які зможуть оперативно впливати на безпекову ситуацію на території громади. А найголовніше, поліцейськими – яким будуть довіряти люди".

Реалізація програми стала можливою завдяки співпраці Національної поліції України та міжнародних партнерів, які надають свою підтримку у процесі реформування поліції. Міжнародна програма підвищення кваліфікації для органів кримінального розслідування Департаменту юстиції США в Україні ICITAP бере участь в організації підготовки поліцейських офіцерів громади. Ця підготовка стосується саме тих критично важливих навичок, які і допоможуть офіцеру громади ефективно виконувати свої функції, а саме: будувати відносини між поліцією та громадою, розвивати довіру, чути її проблеми і разом працювати над пошуком рішень, а найголовніше – ефективно повідомлювати про результати своєї роботи. Також ICITAP запрошує менторів та радників з США та Канади, які надаватимуть допомогу та підтримку офіцерам поліції безпосередньо на службі.

Заступник директора Регіонального програмного офісу в Україні Тімоті Яновік подякував представникам громад за те, що вони роблять крок, спрямований на розвиток довіри між поліцією та громадою.

"Даний проект наразі має мету побудувати взаємодію між поліцією та об’єднаними громадами на принципах відкритості, співпраці, довіри та безпеки шляхом втілення нової концепції у поліцейській діяльності. Дуже важливим та бажаним результатом цього проекту є несення служби поліцією на основі взаємодії з громадою та постійного спілкування з нею", — зазначив Тімоті Яновік.

Відбір кандидатів на посади поліцейських офіцерів громади буде здійснюватися як серед діючих поліцейських, так і серед громадськості. Кандидатові потрібно подати анкету, пройти тестування, поліграф і співбесіду із залученням представників громади. З усіх бажаючих взяти участь у програмі «Поліцейський офіцер громади» будуть відібрані 37 співробітників, які працюватимуть в усіх куточках Харківщини.

В рамках проекту «Поліцейський офіцер громади» 14 територіальних громад Харківщини уклали Меморандум про співпрацю з поліцією.

Автор: zi_nina
Предыдущий материал

Усик: я хотел первым побить Энтони Джошуа

Следующий материал

Екс-футболіст збірної України розповів про секс з російською телезіркою

Коментарии (0)