З ринків Буковини вилучили 600 кг нітратних кавунів і динь

З ринків Буковини вилучили 600 кг нітратних кавунів і динь


Спеціалісти державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за липень через перевищений вміст нітратів не допустили до реалізації 600 кг кавунів та динь.

Цьогоріч кавуни й дині на Буковині почали продавати ще наприкінці червня – у супермаркетах, на агропродовольчих та стихійних ринках. Попит на них неабиякий. Покупці не гребують купувати кавуни й дині навіть на узбіччях доріг, нехтуючи можливим присмаком важких металів від вихлопних газів. Споживачі не думають про наслідки.

Максимальний показник нітратів у липні на ринках Буковини в кавунах – 100-200 мг/кг (при нормі 60 мг/кг). А ось для дині він сягнув майже 1000 мг/кг (норма – 90 мг/кг). Везуть баштанні переважно з Херсона. Збирають урожай, скоріш за все, недостиглий. Це збільшує відсоток неякісної продукції.

Загалом із ринків Чернівецької області вилучили 1104,2 ягід та фруктів. Через порушення умов транспортування, реалізації та органолептику. Про це йдеться на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

Автор: kraeham
Предыдущий материал

Одинадцятимісячній Кірі потрібна пересадка печінки. Рідні просять про допомогу

Следующий материал

Після рекордного подорожчання: в Україні обвалилися ціни на популярний продукт

Коментарии (0)