Суддя Вовк: Справа проти мене – політична. Це ще й особиста помста директора НАБУ Ситника

Суддя Вовк: Справа проти мене – політична. Це ще й особиста помста директора НАБУ Ситника

Павло Вовк: ОАСК як незалежний суд встановив: із боку Ситника було перевищення повноважень та втручання у вибори у США

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк переконаний, що справу проти нього відкрито через помсту з боку керівника Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника. Про це суддя написав 31 липня у своєму Facebook.

"Справа проти мене – політична. Я переконаний, що, окрім аргументів, які я і мій захист уже озвучили, це ще й особиста помста директора НАБУ Ситника за рішення ОАСК, яке встановило його протиправне втручання у вибори президента США. Нагадаю, що цю справу по суті розглядав саме Окружний адміністративний суд Києва і виніс рішення у грудні 2018 року. Відповідачем, зокрема, був Артем Ситник. ОАСК встановив, що Ситник як керівник антикорупційного відомства перевищив свої посадові повноваження, грубо порушив законодавство України, унаслідок чого став інструментом зовнішньополітичних процесів і втрутився у формування зовнішньої політики України. А взагалі мова йде про справу розголошення інформації слідства, саботаж виборчої кампанії іншої держави і багато чого іншого", – заявив Вовк.

Він підкреслив, що у Ситника є особистий інтерес у дискредитації суддів Окружного адміністративного суду Києва.

"ОАСК як незалежний суд встановив: із боку Ситника було перевищення повноважень та втручання у вибори у США. І це завдало шкоди інтересам держави Україна. На підтвердження моїх слів додам, що президент США [Дональд] Трамп публічно висловлювався, що офіційний Київ намагався саботувати його виборчу кампанію і вимагав від тодішньої української влади негайно розслідувати факти протиправних дій Ситника. Не маю сумнівів, що ці вимоги актуальні і сьогодні. Отже, Ситник персонально зацікавлений у тому, щоб дискредитувати суддів Окружного адміністративного суду та уникнути відповідальності за свої протиправні дії", – написав суддя.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=491564691617404&id=100022916315777

26 липня співробітники ГПУ і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшук в Окружному адмінсуді Києва. За інформацією Генпрокуратури, судді цього суду системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. За словами керівника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, повідомлення про підозру підготовлено керівництву суду і чотирьом суддям.

Адвокат суду Євген Солодко повідомив, що під час обшуку було пошкоджено сервер суду і вилучено матеріали справ, у яких фігурують Горбатюк та директор НАБУ Артем Ситник.

На аудіозаписах, опублікованих НАБУ, Вовк і його колеги серед іншого обговорюють подання позовів в Окружний адмінсуд для припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, блокування процесу оцінювання суддів, підбір лояльних членів комісії.

У ОАСК заявили про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів та їх дискредитації. Вовк сказав, що обшуки в приміщенні суду – це цирк, а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковано.

Автор: thesnowbody
Предыдущий материал

Представлен новый глава Черкасской ОГА

Следующий материал

У Носівській ОТГ працюють над вдосконаленням громадського бюджету

Коментарии (0)