Філарет подав до суду через ліквідацію УПЦ КП

Філарет подав до суду через ліквідацію УПЦ КП

Філарет подав до суду через ліквідацію УПЦ КП

Мін’юст і Мінкульт не мали права знімати УПЦ КП з державної реєстрації, стверджує патріарх Філарет.

Предстоятель УПЦ КП Філарет подав позов до суду через ліквідацію Київського патріархату. Про це він сказав на прес-конференції, повідомляє РБК-Україна в середу, 31 липня.
За його словами, позов поданий до Міністерства культури, яке зняло з реєстрації Українську православну церкву Київського патріархату.
"Ми подали в суд на Міністерство культури, яке незаконно зняло з реєстрації Київську патріархію УПЦ КП. Суду ще не було, але позов ми подали. Я хочу підкреслити, що без згоди керівника Київської патріархії Міністерство юстиції і Міністерство культури не мають права знімати з реєстрації", — сказав Філарет.
Він зазначив, що 27 липня глава ПЦУ митрополит Епіфаній провів Священний Синод, на якому було прийнято рішення про створення комісії для ліквідації не тільки Київської патріархії, але і про передачу всього майна Київської метрополії.
"Без нашого відома і нашого дозволу. Що нас особливо турбує, Міністерство юстиції і Міністерство культури також прийняли рішення про зняття з реєстрації Київської патріархії. Цього права вони не мають, адже я не звертався до них з приводу ліквідації Київської патріархії. А без звернення патріарха або керівника тієї чи іншої єпархії міністерства не мають права ні реєструвати, ні знімати з реєстрації", — заявив Філарет.
Раніше в середу стало відомо, що Філарет звернувся до Мін’юсту і президента Володимира Зеленського з проханням захистити права церкви і продовжити реєстрацію УПЦ КП.
У свою чергу. Міністерство культури підтвердило ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату.
Як повідомлялося, Філарет відмовився визнавати Томос про автокефалію і протекторат Вселенського патріархату. За його словами, якщо він раніше знав, що з Томосом українська церква перейде з однієї залежності в іншу, то ніколи б його не підтримав.
У ПЦУ, своєю чергою, списують поведінку Філарета на похилі роки.
Автор: za_bobro
Предыдущий материал

Детей, терроризирующих скорую помощь в Костанае, нашли

Следующий материал

Новый депутат от партии Зеленского начала карьеру политика с наглого обмана избирателей

Коментарии (0)