За долю малую. ГПУ вернула Сергею Лекарю честно нажитые непосильным трудом почти 4 миллиона долларов 23.08.2019 16:47 | 3 комментария

Прокурор ГПУ у липні цього року скасував постанову слідчого про визнання грошей речовими доказами і потреба в їх арешті відпала.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 12 серпня.

У серпні 2019 в судовому засіданні було надано документ, що прокурор ГПУ Сергій Атаманчук 12 липня скасував постанову слідчого про визнання 3,04 млн доларів і 870,6 тис. євро речовими доказами.

Гроші були вилучені при обшуку квартири, в якій проживав колишній замміністра МВС Сергій Лекарь. Водночас власником коштів, а також злитків і годинників себе називає власник столичного ресторану «Антпвертен» Олександр Шпак.

Вперше гроші арештували у липні 2017-го за клопотанням слідчого Департаменту спецрозслідувань ГПУ у справі про зловживання службовим становищем службовими особами МВС України та інших центральних органів виконавчої влади.

У січні 2018 року кошти було арештовано повторно у справі щодо створення експрезидентом Віктором Януковичем злочинної організації з метою узурпації влади, організації перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів у період Революції гідності, що призвело до масових жертв серед протестувальників, організації їх умисних вбивств та інших фактів протидії протестним зібранням, а також надання неправомірної вигоди народним депутатам, членам уряду, Вищої ради юстиції, військовослужбовцям вищого офіцерського складу.

Адвокат Олександра Шпака неодноразово оскаржував арешт майна. Зокрема, він зазначав, що Шпак не має відношення до кримінальної справи Лекаря. Крім того, гроші і речі зберігалися у сейфі в комірчині, що знаходиться навпроти входу до квартири, і, на думку захисника, слідчі не мали санкції суду на обшук і вилучення звідти майна. У серпні 2017-го суд зобов’язував ГПУ повернути майно Шпаку, але слідчі рішення не виконали.

Також у судовому реєстрі є дані, що оточення Шпака давало показання, щоб переконати слідчих у законності походження цього майна. Але в прокуратурі сумнівалися у правдивості показань друзів Шпака.

Квартира по вул. Льва Толстого 17а, в якій жив Лекарь, належала Ігорю Рєзнику. У матеріалах суду йдеться, що Рєзнік купив цю квартиру в Лекаря. В одній із судових ухвал зазначається, що Олександр Шпак є рідним дядьком Рєзника.

Шпак є головою благодійної організації «Комітет сприяння правоохоронним органам України», секретарем якої значиться Лекарь, а Рєзник – головою департаменту.

Раніше слідчий ГПУ пояснював, що офіційні доходи власника квартири Рєзніка ставили під сумнів походження грошей і речей. Водночас встановлено, що квартирою користувався Олександр Шпак, який був довіреною особою колишніх високопосадовців Міністерства внутрішніх справ, зокрема ексзаступника міністра Сергія Лекаря.

Нагадаємо, що у Голосіївському суді Києва слухається справа за обвинуваченням колишнього заступника міністра МВС Сергія Лекаря. Йому інкримінують незаконне прийняття на озброєння підрозділів МВС світлошумових гранат російського виробництва та розтрату 1,17 млн грн на розмитненні гранат. За версією обвинувачення, так звані спецзасоби без відповідних експертиз та документів одразу поставлялися на Майдан командирам підрозділу «Беркут» для розгону протестувальників.

Судовий репортер

 

 Версия для печати

 

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

23.08.2019 18:04Сатана там правит бал!

На земле весь род людской

Чтит один кумир священный,

Он царит над всей вселенной,

Тот кумир — телец златой.

В умилении сердечном прославляя истукан,

Люди разных каст и стран

Пляшут в круге бесконечном,

Окружая пьедестал,

Сатана там правит бал,

Этот идол золотой

Волю не6а презирает,

Насмехаясь, изменяет

Он небес закон святой.

В угожденье Богу злата,

Край на край встаёт войной.

И людская кровь рекой

По клинку течёт булата,

Люди гибнут за металл,

Люди гибнут за металл.

Сатана там правит бал.


23.08.2019 18:40Петро 2

Луценко с Бедрикивским начали финальную распродажу…Оптовиками скидки!


23.08.2019 19:19Зачищают следы

А сколько можно расследовать? Если есть факт докажите и в суд. Иные можно расследовать по ходу отбытия наказания

Автор: lady_catari

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

ОПЖ – как ни крути. «Что не так с отчётами Минздрава о продолжительности жизни в России»

Следующий материал

Поліцейські зі складу ООС провели відпрацювання Торецька: викрито мережу аптек,

Коментарии (0)