Рада взяла за основу й ухвалила законопроєкт про початок роботи антикорупційного суду

Рада взяла за основу й ухвалила законопроєкт про початок роботи антикорупційного суду

10 вересня Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №1025

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №1025 "Про внесення зміни до закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)", передає кореспондент "ГОРДОН".

За документ проголосувало 345 народних депутатів.

Парламентарії також затвердили рішення, згідно з яким до другого читання документ підготують за скороченою процедурою.

"Законопроєктом пропонується викласти в новій редакції підпункт "х" підпункту 3 пункту 2 розділу VІ "Прикінцеві та перехідні положення" закону України "Про Вищий антикорупційний суд", відповідно до якого підсудність Вищого антикорупційного суду як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань із дня початку роботи цього суду, крім кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.Також передбачено, що до Вищого антикорупційного суду передаються всі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", – написано в пояснювальній записці до документа.

Законопроєкт також передбачає, що до Вищого антикорупційного суду передають усі кримінальні провадження, досудове розслідування за якими завершено прокурорами САП і судове провадження за якими не закінчено судами першої та апеляційної інстанцій до дня початку роботи ВАКС.

Закон про створення Вищого антикорупційного суду України було ухвалено у червні 2018 року.

11 квітня 2019 року 38 суддів антикорупційного суду склали присягу. 7 травня головою ВАКС було обрано Олену Танасевич, її заступником став Євген Крук.

Законопроєкт №1025 подав до Верховної Ради президент України Володимир Зеленський 29 серпня. Документ визначено як невідкладний.

Закон у разі ухвалення покликаний усунути потенційну проблему перезавантаження суддів Вищого антикорупційного суду. У Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі підтримували таку законодавчу ініціативу.

5 вересня в Україні запрацював Вищий антикорупційний суд. За словами Зеленського, суспільство очікує на розгляд понад 200 "гучних справ", пов’язаних із корупцією.

Автор: julia_raskova

Похожие матриалы по тегу

Більше 60% українців не підтримують легалізацію грального бізнесу
Більше 60% українців не підтримують легалізацію грального бізнесу
«Євросолідарність» закликає Зеленського утриматися від «ревізії» мовного законодавства
Разумков: Говорити про втрату довіри до Раді поки що зарано
Разумков заявив, що його сім’я більше не володіє мережею ломбардів
Спікер Верховної Ради підбив підсумки року роботи парламенту: ТОП-12 одкровень політика
Екскерівник апарату Ради став першим заступником глави Управління держохорони. ЗМІ писали, що він був "наглядачем" за Разумковим
Третьякова підтримує легалізацію в Україні секс-індустрії та реєстрацію одностатевих шлюбів (Відео)
Законопроєкт про медіа потребує доопрацювання, Рада може розпочати його розгляд ближче до вересня – Разумков
Віцеспікерка Ради назвала легалізацію грального бізнесу поспішною
Предыдущий материал

Нормы поведения с учителем

Следующий материал

Кто твой враг по Зодиаку?

Коментарии (0)