Автори та герої презентували у Франківську фільм про Василя Стуса “Заборонений” (ФОТО)

Автори та герої презентували у Франківську фільм про Василя Стуса “Заборонений” (ФОТО)
Автори та герої презентували у Франківську фільм про Василя Стуса “Заборонений” (ФОТО)

27 серпня в Івано-Франківськ прибула творча група нового українського фільму “Заборонений”: виконавець головної ролі, сценаристи, режисер та продюсер.

Стрічка присвячена життю та боротьбі відомого та українського поета та дисидента Василя Стуса.

Робота над створенням стрічки тривала майже 2 роки і з 5 вересня цього року кінокартина “Заборонений” виходить у всеукраїнський прокат.

Режисер стрічки Роман Бровко розповів, що сценарій писали на основі даних із судової справи проти Василя Стуса та інших документів, спогадів дисидентів.

«Є події, які маловідомі. Сюжет картини розвивали не класично, а на спогадах, перевірених фактах. Десь є художні інтерпретації, але в тих моментах, де не було свідків. Ми знаємо, яким був Стус, як він себе поводив, і якими були його антагоністи. Ми вже мали покази в Держкіно, запрошували дисидентів, і були коментарі, що історія загалом дуже автентична. Картина досить достовірна і образ Стуса, як казала його сестра Марія, такий, як і був», – розповів Бровко.

Автори фільму кажуть, що зняте кіно – має зв’язок із сучасністю. Його не хотіли робити пафосним, але драматичним і справжнім. Мають надію, що стрічка проектує жертву багатьох українців в боротьбі за незалежну державу, в тому числі на Майдані та на Сході у ці роки.

Зберегли у стрічці і скандальну сцену судового процесу, в якій бере участь адвокат Стуса. У реальному житті його захищав відомий проросійський політик Віктор Медведчук.

Виконавець головної ролі Дмитро Ярошенко (Василь Стус) зізнався, що в ході зйомок відчував відповідальність за свою місію. Каже, найважчими були зйомки, в яких відображали останні дні життя Стуса.

Після презентації коментарів від авторів фільму, франківцям продемонстрували саму стрічку. По її завершенні глядачі кілька хвилин зустрічали творчу групу оваціями.

10 цікавих фактів про кінострічку.
1. Перша назва фільму «Стус – Птах душі». Саме так називалась остання, вилучена у концтаборі, збірка віршів Василя Стуса.
2. Режисером фільму став Роман Бровко, авторами сценарію – Сергій Дзюба і Артемій Кірсанов, продюсером – Артем Денисов.
3. Проект цього фільму став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно.
4. Повний бюджет картини Стус становить 38 млн 529 тис. грн, з яких Держкіно виділить 19 млн 264,5 тис. грн.
5. Зйомки фільму почалися 29 квітня 2018 року на вулиці Хрещатик.
6. Картину також знімали в колонії суворого режиму в Березані.

7. У фільмі про Стуса знімалися Дмитро Ярошенко, Діана Розовлян, Євгенія Гладій, Олег Масленніков, Карина Шереверова, Віталій Салій, Мирослава Філіпович, Денис Роднянський та інші.
8. На роль Василя Стуса претендувало близько 50 кандидатів.
9. Режисер Роман Бровко поставив мету показати Стуса не як героя чи ікону, а як друга, чоловіка, батька і, в першу чергу, людину.
10. Перед початком зйомок сценаристи фільму опитували перехожих на вулиці про те, що вони знають про Василя Стуса – мало хто зміг відповісти, чим саме відомий Василь Стус.

Автор: bono60
Предыдущий материал

Какими проблемами может обернуться плохой сон

Следующий материал

Евробонды Укрзалізниці допустили к обращению в Украине

Коментарии (0)