Україна відреагувала на рішення Суду ЄС по газопроводу OPAL

Україна відреагувала на рішення Суду ЄС по газопроводу OPAL

Україна відреагувала на рішення Суду ЄС по газопроводу OPAL

Українська сторона протягом трьох років доводила наявність порушень енергетичної солідарності, зазначила Олена Зеркаль.

Суд ЄС у справі по газопроводу OPAL підтвердив позицію України про порушення енергетичної солідарності. Про це написала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль на своїй сторінці у Facebook у вівторок, 10 вересня.
"Це рішення було прийнято з порушенням основи енергетичної солідарності" — вирішили судді з Люксембургу. Саме це ми доводили ЄК протягом трьох років ", — зазначила Зеркаль.
У свою чергу, виконавчий директор Нафтогазу України Юрій Вітренко назвав рішення суду приємним сюрпризом.
"Рішення Європейського суду про неправомірність зняття обмежень на використання газопроводу OPAL, який є продовженням Північного потоку, стало приємним сюрпризом", — написав він на своїй сторінці у Facebook.
Раніше у вівторок Європейський суд анулював рішення Єврокомісії від 2016 року, за яким російський Газпром міг повністю використовувати потужності газопроводу OPAL. Такий вердикт означає, що Газпром не зможе відмовитися від транзиту газу через територію України.
У Польщі вважають, що таке рішення суду дозволить суттєво збільшити прокачування газу через ГТС України, а також посилити позиції Києва в газових переговорах з Москвою.
Корреспондент.net
Автор: olympics80
Предыдущий материал

Малахов обнародовал свежие данные о кровавом убийстве известной модели

Следующий материал

У Бучі бізнесмен виростив найбільшу цибулину в Україні (ФОТО)

Коментарии (0)