Таємнича хвороба вбиває курців вейпа: термінова заява медиків

Таємнича хвороба вбиває курців вейпа: термінова заява медиків

У США споживачі вейпа вмирають від невідомої хвороби легенів. Представники влади розповіли вже про п’ять жертв згубної звички

Американські центри з контролю і профілактики захворювань зареєстрували в країні п’ять випадків летального випадку людини, що курила електронні сигарети. Міністерство охорони здоров’я США закликає жителів відмовитися від електронних випарників через нову загадкову хворобу, пов’язану з їх вживанням, пише видання The WSJ.

Всього зареєстровано 450 випадків хвороби на території 33 штатів.

«Очевидно, що мова йде про епідемію, що вимагає термінових заходів у відповідь», – розповідає доктор Девід Крістіану з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я.


больница, капельница, болезнь

У зв’язку з цим центри з контролю і профілактиці захворювань США зайнялися з’ясуванням появи таємничої хвороби, відразу вейперов. Більшість випадків виявилося також пов’язано з вживанням каннабіоіди тетрагидроканнабинола.

Найбільш поширеними симптомами є біль у грудях, кашель, головний біль, лихоманка, нестача кисню, втрата свідомості, втрата ваги, анорексія, діарея.

Бронхоскопія дозволила виявити, що захворювання – не інфекційне. Рентгенограми показали затемнення в нижній частині легенів, комп’ютерна томографія – зниження легкості легеневих альвеол.

Спеціалізоване лікування підібрати поки не вдається через невідому вченим причину хвороби.

Вейпи та електронні сигарети були придумані з метою покінчити з курінням або хоч трохи зменшити шкоду від згубної звички. Однак через свою доступності вони стали надто популярні серед учнів школи. Так, рік тому в США під час опитування 21% старшокласників зізналося у використанні вейпов протягом останнього календарного місяця, в той час як в 2017 році таких налічувалося лише 11%.Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США показали результати досліджень, які доводять, що в рідинах для електронних сигарет містяться різні хімічні елементи і металеві частинки, довгостроковий вплив яких на здоров’я поки мало вивчено. Фахівці відзначають, що молодь використовує електронні випарники частіше за інших і потім починають курити звичайні сигарети.

Популярні новини зараз
Обмін полоненими обернувся катастрофою для росіян: "вже мертві", фатальні деталі «Дизеля нині не ті»: відомих коміків, яких спіткала «чорна смуга», рознесли за плоский гумор Гаряча Нікітюк блиснула пишними грудьми на тлі каменів: "На тобі взагалі білизна є?" Танці з зірками: Кухар жорстко поставила на місце напівголу Кравець, такого не очікували
Всі новини

До того ж, вчені з Гарварду вивчили 75 популярних марок одноразових картриджів для електронних сигарет і рідин для вейпов і помітили сліди бактеріальних і грибкових токсинів, які викликають астму, запалення і знижують функцію легенів. Бактеріальні токсини найчастіше присутні в вейпах зі смаком фруктів, а сліди грибків – в наповнювачах з ароматом ментолу та тютюну.

Також американські вчені з упевненістю заявляють, що пари електронних сигарет можуть містити небезпечні рівні канцерогенних хімічних сполук. Як пояснюють фахівці, токсичні альдегіди, такі як формальдегід, з’являється не через безпосередньо випаровування, а через хімічного розпаду ароматизованої рідини під час швидкого нагрівання, яке відбувається в вейпах.

За словами авторів роботи, за концентрацією альдегідів електронні сигарети можна порівняти з простими сигаретами.

На початку осені 2019 року в штаті Мічиган використання більшості ароматизованих рідин для електронних сигарет було заборонено. Заборона торкнулася продуктів, в яких використовуються солодкі і фруктові пари, а також м’ята і ментол. На жаль вона не поширилася на електронні сигарети зі смаком тютюну.

Все ж тим, що бажають покінчити з курінням, вейпи зможуть стати підмогою. У 2017 році американські вчені змогли з’ясувати, що люди, які перейшли на електронні сигарети, змогли спробувати кинути курити більше, ніж ті, хто вейпамі ніколи не користувався (65% проти 40%).

Крім того, електронні прилади куріння не дають колишнім курцям погладшати. В середньому курець, який відмовився від сигарет, може набрати до 5 кг тільки за перший рік. Причиною цього є відсутність нікотину в організмі.

Ця проблема може бути вирішена за допомогою нікотинозамінна терапії, при якій в організм надходить нікотин за допомогою таблеток і пластирів. Спираючись на попередні дослідження, присвячені впливу тютюну на тіло, вчені вважають, що використання електронних випарників може стати альтернативою терапії.

Нагадаємо про шкідливі звички у чоловіків і жінок: для кого це небезпечніше.

Автор: vilagxo
Предыдущий материал

Курс гривни на межбанке упал до 25 грн/$1

Следующий материал

Митрополит Симеон совершил всенощное бдение в канун праздника Усекновения Главы Иоанна Предтечи. ОБНОВЛЯЕТСЯ

Коментарии (0)