У НБУ розповіли, що буде з дрібними монетами з 1 жовтня: опубліковано відео

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок, які перестануть бути платіжним засобом в Україні з 1 жовтня 2019 року, можуть без обмежень і безкоштовно обміняти на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років.

Про це йдеться в повідомленні Національного банку України в Facebook.

"Уже через три тижні — з 1 жовтня 2019 року — монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні. З тих пір їх не братимуть під час розрахунків за товари і послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обороту ", — сказано в повідомленні.

У той же час можна буде без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років:

— протягом першого року з дати вилучення їх з обігу — до 30 вересня 2020 року включно — у всіх відділеннях українських банків;

— протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу — до 30 вересня 2022 року включно — в Національному банку та уповноважених банках ( "Ощадбанк", "Приватбанк", "Райффайзенбанк Аваль").

Крім того, почнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться в готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що будуть потрапляти в банки, які не будуть повертатися назад в оборот і поступово їх буде ставати все менше.

Автор: a_kaminsky
Предыдущий материал

Закон об импичменте президента принят. Как прошло второе заседание новой Рады — видео

Следующий материал

Что реально движет Дмитрием Легошиным? Деньги, мания величия или уголовное прошлое?

Коментарии (0)