Нацбанк назвав причини сильної дефляції

Нацбанк назвав причини сильної дефляції

Нацбанк назвав причини сильної дефляції

Зростання цін на продукти харчування було компенсоване падінням цін на паливо та уповільненням зростання регульованих державою цін.

У серпні споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,8% (9,1% — в липні). У місячному вимірі ціни знизилися на 0,3%. Базова інфляція сповільнилася і в річному вимірі в серпні склала 7,2% (у липні — 7,4). Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.
Однак незначне перевищення прогнозу було викликане, перш за все, високими темпами зростання цін на продукти харчування. Крім того, в серпні ціни на окремі овочі і тваринницьку продукцію росли трохи швидше, ніж очікувалося. У той же час, це відхилення було в значній мірі компенсовано завдяки нижче очікуваної базової інфляції, падіння цін на паливо, а також уповільнення зростання адміністративно регульованих цін.
Жорстка монетарна політика, як і раніше, стримувала тиск на ціни, зокрема, через канал обмінного курсу. Найбільше це позначилося в цінах на непродовольчі товари, зростання яких сповільнилося до 1,4%. Зокрема, сповільнилося зростання цін на побутову техніку, меблі, товари для відпочинку, фармацевтичні товари, побутову хімію і т.п. Ціни на одяг і взуття залишилися на рівні минулого року, а вартість автомобілів та комп’ютерної техніки — знизилася.
Темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки залишилися незмінними (8,9%). З одного боку, подорожчали молочні та м’ясні продукти. З іншого боку, не так швидко росли ціни на макаронні вироби, каву, оливкову олію, соуси і соки, що частково може бути відображенням курсового ефекту.
Подорожчання послуг прискорилося (до 13,9%) під впливом стійкого споживчого попиту і порівняно високих темпів зростання заробітних плат. Зокрема, прискорилося зростання цін на послуги ресторанів і кафе, мобільного зв’язку, закладів культури, амбулаторних послуг.
Зростання цін на сирі продукти харчування також прискорилося (до 10,9%). Росли ціни на продукцію тваринництва: молоко, яловичину та свинину. Це обумовлено скороченням поголів’я і посиленням зовнішнього попиту. Сповільнилося і здешевлення яєць. Крім того, росла вартість картоплі через низький врожай. Однак у річному вимірі знизилися ціни на кавуни на тлі гарного врожаю. Завдяки розширенню пропозиції сповільнилося зростання цін на більшість овочів, в тому числі, цибулю, помідори, огірки, кабачки і т.п.
Темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися (до 14,8%). Вартість природного газу для населення зменшилася, з огляду на зниження ціни на світових ринках і зміну методології розрахунку тарифів. Темпи зростання цін на тютюнові вироби та алкоголь залишилися на рівні попереднього місяця.
Раніше повідомлялося, що ціни в Україні не зростають три місяці поспіль. Зниження цін в Україні спостерігалося всі літні місяці. За сезон дефляція склала 1,4%.
Автор: malorossijanin
Предыдущий материал

"ЕС" добилась отмены решения о переименовании проспекта Григоренко на проспект Жукова в Харькове

Следующий материал

Александр Иванчук, замначальника Управления Госохраны: крышуем рэкет и отжимаем бизнес. Такая служба

Коментарии (0)