Нетаньяху заявив, що в разі його переобрання на посаду прем’єра Ізраїль анексує частину Західного берега річки Йордан

Нетаньяху заявив, що в разі його переобрання на посаду прем’єра Ізраїль анексує частину Західного берега річки Йордан

Нетаньяху розповів, які території він хоче анексувати

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху пообіцяв анексувати частину Західного берега річки Йордан, якщо його переоберуть на посаду глави уряду. Про це він заявив журналістам 10 вересня, інформує Haaretz.

За словами Нетаньяху, необхідно поширити ізраїльський суверенітет на Йорданську долину і північну частина Мертвого моря. Ці регіони він назвав "східним кордоном Ізраїлю".

Подробиці анексії прем’єр пообіцяв оприлюднити після того, як стане відомо зміст політичного плану президента США Дональда Трампа, який стосується врегулювання на Близькому Сході.

Долина річки Йордан простягається від Мертвого моря на півдні до ізраїльського міста Бейт-Шеан на півночі, межує з Йорданією на сході. Площа долини – 2400 км², що становить майже 30% території Західного берега. Ізраїль заявляє, що має намір зберегти там військовий контроль у будь-якому випадку, незважаючи на будь-які мирні угоди з Палестиною.

Ізраїль окупував Західний берег річки Йордан, Східний Єрусалим, Газу та Голанські висоти після перемоги у війні 1967 року. У 1980 році Ізраїль провів анексію Східного Єрусалиму, а в 1981 році – Голанських висот. Більшість країн світу не визнає ізраїльського суверенітету на цих землях.

Резолюція Ради Безпеки ООН від 2016 року вимагає від Ізраїлю припинити поселенську діяльність на Західному березі річки Йордан. Уряд Ізраїлю відмовляється дотримуватися цієї резолюції.

Після визнання Сполученими Штатами суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами в березні 2019 року Нетаньяху говорив про можливу анексію Іудеї та Самарії на Західному березі.

Позачергові вибори до Кнесету (парламенту Ізраїлю) відбудуться 17 вересня. Парламент минулого скликання було розпущено 30 травня, усього за півтора місяця після виборів.

Автор: alex_anpilogov
Предыдущий материал

Город окутало дымом: в Киеве произошел серьёзный пожар, фото и видео

Следующий материал

Зеленский обсудил с Коломойским вопросы ведения бизнеса на Украине

Коментарии (0)