Ніякого "українського економічного дива" під час президентства Зеленського не станеться.

Уряд вніс проект бюджету на наступний рік. І в ньому легко читається, що з нами буде далі. Все буде так само, як і раніше. Ніякого прориву, стрибка тигра чи, бодай, лемура не трапиться.

Витрати на наш розпухлу, неефективну, часом, злочинну державу, не зменшуються, а, навіть, зростають. Скандальна ДУСя - Державне управління справами залишається. Їй хочуть дати грошей навіть трохи більше ніж 2019-го. Вся ця імперія закритих санаторіїв, лікарень, державних дач і, навіть, лікеро-горілчаного заводу - все це зберігається. Збільшуються витрати на Верховну Раду, Генеральну прокуратуру, нереформоване МВС Авакова. Останнє отримає на 500 мільйонів гривень більше ніж минулого року. Загалом – майже 84 мільярди.

Заплановане злиття/поглинання міністерств по факту - не оптимізація, а концентрація. Внаслідок об’єднання Міністерства економіки та МінАПК, витрати залишаться майже такими самими. А кількість підпорядкованих їм структур не зменшується. Державну фіскальну службу розділили на податкову та митну служби. Тепер їхнє окреме існування коштуватиме нам на чотири мільярди гривень більше, ніж перебування в одному відомстві.

Також залишать купу установ – прожирачів/просирачів бюджетних мільярдів. Національна академія наук та Національна академія аграрних наук отримають навіть більше грошей, ніж минулого року (5 і 1,3 мільярди гривень відповідно). Хтось бачив проривні інновації від цих… кхм… стартаперів?

Абсурдні та непотрібні структури теж залишать. Державне агентство з питань енергоефективності, Офіс із залучення та підтримки інвестицій… І моя улюблена – Національна служба посередництва і примирення, підпорядкована особисто президенту. Зможете без Гуглу сказати, кого з ким ця служба примиряє? На неї йде не так багато, як на інші відомства – на рік 32 мільйони гривень. Але, наприклад, саме стільки збирає на рік фонд «Таблєточки», рятуючи дітям життя. В той час, коли за ці ж гроші півсотні бюрократів перекладають папірці з місця на місце в установі, яку Зеленський не наважився розігнати.

Відсутність візії у нинішнього президента проявляється не так у зовнішній політиці, за що його несамовито критикують прихильники Порошенка, як у політиці внутрішній. Бо ключ до українського економічного дива, насправді ж простий. Він навіть був написаний у передвиборчій програмі кандидата Зеленського: «менше держави в житті людини». Менше цього неефективного і важкого тягаря, який лягає на плечі рештків працездатного населення, що досі не роз’їхалося по закордонах. Натомість, замість зменшення витрат на державний апарат – їхнє збільшення. Замість ліквідації численних непотрібних відомств – їхнє збереження. Замість зменшення податкового тиску – податкова «гетьманщина».

«Не переживайте за чиновників. Переживайте за Україну!» - казав 5 років тому Каха Бендукідзе, закликаючи різати і скорочувати наш надмірний державний апарат. Це так і не почув колишній президент. Схоже, не чує й нинішній.

Підписуйтесь на мій Телеграм-канал. Там буде більше інфи і ніхто не забанить: https://t.me/gnap1

На изображении может находиться: 1 человек

Автор: nehag_sus

Похожие матриалы по тегу

Золота броня в іржі - або як казнокради Петренко і Свинарчук оборонку грабували, нові подробиці корупційної схеми і хто за цим стоїть!
Как английские прокуроры «загнали» в Ташкент бельгийского поданного Патоха Шодиева
Верланов Сергей Алексеевич и Костюк Василий Васильевич расширяют конвертационную деятельность
Коррупционный скандал под грифом ТАЛАП: чем живет экс-министр Рахим Ошакбаев?
Казахский гей, московский пидорас: ЛГБТ-история Рахима Ошакбаева
Спец расследование о декларации на амнистию капиталов Валерия Израилита
«БАРШАҒА ҚОЛЖЕТІМДІ МЕДИЦИНА» «ДОСТУПНАЯ МЕДИЦИНА – ДЛЯ ВСЕХ» ӘЛЕУМЕТТІК МЕДИЦИНАЛЫҚ САҚТАНДЫРУ ТАҚЫРЫБЫНА БАҒЫТТАЛҒАН ҮЗДІК ЖУРНАЛИСТІК ЖҰМЫСТАРҒА АРНАЛҒАН ШЫҒАРМАШЫЛЫҚ КОНКУРСТЫҢ ЕРЕЖЕСІ
Сегодня у моего самого близкого, самого родного человека, у моего папули День рождение!!!
Кирилл Селезнев играл роль консильери при Алексее Миллере
Алина Кабаева – Мата Хари исламского бизнеса
Предыдущий материал

Одеський порт: у 2021-22 рр. окрім раніше заявлених очікуються додаткові заходи круїзних лайнерів

Следующий материал

16 сентября родился один из создателей сингапурского “экономического чуда” Ли Куан Ю (1923-2015).

Коментарии (0)