Нафтогаз пояснив падіння цін на газ влітку

Нафтогаз пояснив падіння цін на газ влітку

Нафтогаз пояснив падіння цін на газ влітку

Ціна на газ в Україні впала на 28% за чотири місяці через скорочення поставок американського скрапленого газу Китаєм, кажуть у НАК.

Зниження цін на газ за кілька останніх місяців обумовлено теплою зимою в Китаї. Таке пояснення наводить прес-служба у четвер, 26 вересня.
Там нагадали, що, незважаючи на меморандум з МВФ, згідно з яким газ мав подорожчати на 15%, з квітня ціна на нього знизилася на 28%.
Як кажуть у , Китай є основним споживачем американського скрапленого газу. Через теплу зиму в країні потреба в імпорті газу впала, і США довелося поставляти надлишковий газ в Європу, де є підземні сховища.
Обсяги газу, який таким чином надійшов на європейський ринок, не були об’ємними. Однак, як пояснили в вартість американського скрапленого газу виявилася нижчою за російський або норвезький, тому та інші традиційні постачальники газу для Європи були змушені знижувати свої ціни.
Відзначається, що ціни на українському ринку безпосередньо залежать від цін на європейських хабах, тому коли ціни на газ в Європі ростуть, він дорожчає і в Україні. І навпаки.
Разом з тим, у не беруться прогнозувати ціни на газ для населення. "Цього напевно не знає ніхто. З огляду на сезонний фактор, ціна, ймовірно, ростиме. Якщо вірити нинішнім біржовим прогнозами, взимку очікується подорожчання газу. Власне, це природно, тому що з настанням холодів Китай знову зажадає великих обсягів газу для опалення, і значна частина LNG-танкерів переорієнтується туди", — йдеться в повідомленні.

Раніше запропонував людям купити газ наперед за нинішньою ціною. Пізніше в компанії спрогнозували, що ціна на газ у листопаді-грудні складе 7 184,8 гривень/тис. куб. м (без ПДВ). При цьому з травня тарифи на газ для населення зменшилися на 25% — до 4640 гривень за тис. кубометрів без ПДВ на кінець літа.
Автор: kandi_bober
Предыдущий материал

Забывчивый Зеленский оконфузился на встрече с Трампом

Следующий материал

Дворец объявил о помолвке внучки королевы Елизаветы принцессы Беатрис (фото)

Коментарии (0)