Трампгейт у поступі: Конгрес США повісткою вимагає від держсекретаря Помпео негайно надати документи, що стосуються України

Трампгейт у поступі: Конгрес США повісткою вимагає від держсекретаря Помпео негайно надати документи, що стосуються України
Зовнішньополітичне відомство США і без того непристойно довго відтягує вимогу законодавців, що вже стало приводом для скандалуКерівники відразу трьох комітетів Палати представників надіслали держсекретареві США Майку Помпео повістку про обов’язкове надання документів, зокрема звернень Дональда Трампа і Руді Джуліані до українського уряду, які глава Держдепу мав надати ще раніше, зазначають .

Законодавці наголошують, що подальше зволікання чи відмова розцінюватимуться як обструкція розслідуванню Конгресу.

"Ця повістка видана Комітетом у закордонних справах після консультацій з Постійним комітетом з питань розвідки, а також Комітетом з питань нагляду та реформ. Документи, надання яких вимагається офіційною повісткою, мають стати частиною розслідування з питань імпічменту та будуть розподілені між комітетами. Недотримання вами вимог або відмова у виконанні повістки стануть свідченням перешкоджанню розслідуванню Палати представників з питань імпічменту", — зазначається в листі.

При цьому нагадується, що перший запит Конгрес надіслав Помпео ще 9 вересня.

"Ми попросили вас подати ці документи до 16 вересня 2019 року. Ви не виконали запит комітетів. 23 вересня 2019 року Комітети надіслали повторне повідомлення, у якому наголосили, що ми розглянемо примусовий процес, якщо ви опиратиметеся нашому запиту. Ми попросили вас надати ці документи до 26 вересня. Ви знову не виконали цього", — наголошується в листі.

Остаточний дедлайн для держсекретаря США встановлений 4 жовтня.

"Ваша тривала відмова в наданні запитуваних документів не лише заважає нашим комітетам повністю розслідувати ці питання, але й погіршує здатність Конгресу виконувати свої конституційні обов’язки щодо захисту нашої національної безпеки та цілісності нашої демократії", — попередили законодавці.

Автор: loothesuper
Предыдущий материал

Пенелопе Крус устроили сюрприз во время вручения почётной награды на фестивале в Испании

Следующий материал

В Нацсоюзе журналистов осудили поведение Мендель

Коментарии (0)