Стан Києва за час мерства Кличка погіршився, уважають 38,1% киян – опитування

Стан Києва за час мерства Кличка погіршився, уважають 38,1% киян – опитування

Кличко має намір знову балотуватися на посаду мера

Загальний стан Києва за час перебування на посаді мера Віталія Кличка, на думку 38,1% респондентів, погіршився, 21,1% киян не помітили суттєвих змін, а 3,2% опитаних вагалися з відповіддю. Бачать поліпшення стану столиці 37,6% опитаних. Такі результати опитування надала соціологічна компанія Seetarget.

У рейтингу кандидатів у мери Києва за умови, якби вибори проводили найближчої неділі, чинний мер Віталій Кличко набрав би 20,7% серед тих, хто має намір голосувати й уже визначився з кандидатом. Конкурент Кличка – ексгендиректор "1+1", а нині нардеп від "Слуги народу" Олександр Ткаченко, його підтримують 18,6% опитаних. На третьому місці в рейтингу – нардеп, лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук із 12,4% голосів.

Політолог Володимир Фесенко, який брав участь у презентації досліджень Seetarget, зазначив, що в киян зафіксовано розчарування у Кличку.

"Є такий специфічний феномен м’якого розчарування у Віталієві Кличку як у меру. Нехай і не таке катастрофічне, як це було по відношенню до президента Порошенка, але воно є. У киян є запит на оновлення, яке асоціюється із президентом Зеленським, а політична сила Кличка вже випала з уваги виборців", – цитує політолога "Обозреватель".

Портал зазначає з посиланням на надані сьогодні дані дослідження, що Кличко має шанс на перемогу, у разі якщо серед його суперників у другому турі будуть журналіст Дмитро Гордон або Вакарчук, але програє Ткаченку, який у цьому разі набирає 36,8% підтримки киян, а Кличко – 34,4%.

Репрезентативне за статтю, віком і районом проживання опитування проводили із 20-го до 27 вересня 2019 року методом особистих інтерв’ю (face-to-face) вдома у респондента. Вибірка – 1207 респондентів. Похибка вимірювання становить не більше 2,9%.

У Раді зареєстровано законопроєкт про позачергові вибори мера Києва 8 грудня.

Чергові місцеві вибори в Києві мають відбутися у 2020 році. Згідно з чинним законом про місцеві вибори, позачергові вибори призначає Верховна Рада в разі дострокового припинення повноважень, зокрема міської ради та міського голови (це має відбутися не пізніше ніж у 90-денний строк від дня дострокового припинення повноважень відповідної місцевої ради і міського голови).

12 вересня мер Києва Віталій Кличко заявив про початок консультацій із київськими депутатами про дострокове припинення повноважень Київради VIII скликання. Цьому передував публічний конфлікт Кличка з Офісом президента України. У команді глави держави вважають, що Кличко не повинен обіймати дві посади – мера Києва і голови Київської міської державної адміністрації. 4 вересня Кабінет Міністрів погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА, це рішення ще має затвердити президент.

Мер уважає те, що відбувається, "руйнуванням децентралізації", і нагадує про рішення Конституційного Суду, який у 2003 році постановив: КМДА має очолювати особа, яку було обрано міським головою.

Кличко, який очолює Київ із 2014 року, має намір знову балотуватися на посаду мера. У команді президента стверджують, що в них поки немає кандидата на цю посаду. "Готового [кандидата] немає. Є багато неготових", – заявив 16 вересня глава Офісу президента Андрій Богдан.

Автор: elena_sem
Предыдущий материал

У Черкаській області запускають виробництво солі

Следующий материал

Министр инфраструктуры опроверг информацию, что украинские автобусы будут ездить в оккупированный Крым

Коментарии (0)