Голова української делегації в ПАРЄ Ясько: Скабєєву я не боюся, веселити когось не збираюся

Голова української делегації в ПАРЄ Ясько: Скабєєву я не боюся, веселити когось не збираюся

Ясько: Загроза Росії є щодня

Україна не має боятися повернення російської делегації в Парламентську асамблею Ради Європи. Про цев інтерв’ю виданню LB.ua, опублікованому 29 вересня, повідомила голова української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько.

"Так, Росія повернулася, але я не вважаю, що ми повинні цього боятися. Загроза ж Росії є щодня. У нас багато друзів, які можуть озвучувати проукраїнську позицію. Новій делегації з ними треба вибудувати відносини... Так, для них [для РФ] це перемога. Але я не бачу у цьому чогось такого, що кардинально змінює їхні можливості", – зазначила Ясько.

Відповідаючи на запитання, чи є в української делегації план, як протидіяти Росії в ПАРЄ, вона відповіла, що декілька планів і сценаріїв є, однак назвати деталі відмовилася.

Ясько підтвердила тезу, що в ПАРЄ триває криза.

"Така організація має бути дуже сильною і дуже суворою. Якщо там використовують подвійні стандарти, це дуже погано. І ми маємо кричати й бити в усі дзвони, кажучи: ні, асамблея не може мати такий формат у XXI столітті", – підкреслила голова української делегації.

На її думку, асамблея змогла б повернути собі репутацію в разі, якби змусила РФ виконати всі умови щодо досягнення миру в Україні.

На запитання журналіста, що голова української делегації в ПАРЄ скаже, коли зустріне російську пропагандистку Ольгу Скабєєву, Ясько відповіла: "У принципі, нам немає про що з нею розмовляти. Чітко стоятиму на своєму, на українській позиції. Що тут ще казати? Скабєєву я не боюся. Веселити когось не збираюся. Тролінг мені не цікавий".

20 вересня головою української делегації в ПАРЄ обрали Ясько. Їй 28 років. Вона перша українка, яка закінчила Школу державного управління Блаватника в Оксфордському університеті. Засновниця ініціативи Yellow Blue Strategy, викладачка Українського католицького університету.

Працювала в міністерстві з питань діджиталізації, культури, медіа та спорту Великобританії, у команді стратегічних комунікацій Адміністрації Президента України.

У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дала змогу делегації Росії повернутися до асамблеї. 26 червня ПАРЄ 116 голосами (проти – 62, утрималися – 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ без обмежень. Українські депутати заявили, що на знак протесту залишають сесію асамблеї.

Представники делегацій України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії зачитали заяву про спільні дії у зв’язку із кризою в ПАРЄ, спричиненою зняттям санкцій із Росії, згодом до цієї декларації доєдналася делегація Швеції. Ці вісім країн підготують спільну резолюцію щодо ситуації в асамблеї.

1 липня комітет Верховної Ради в закордонних справах рекомендував українському парламенту припинити участь постійної делегації в роботі ПАРЄ до надання висновків Венеціанської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми РФ, обраних за участю мешканців окупованого Криму.

23 вересня українська делегація в ПАРЄ ухвалила заяву про відмову від участі в найближчій сесії.

Сьогодні у Страсбурзі відкрилася сесія ПАРЄ. На ній неформально присутні деякі члени української делегації.

Автор: sherp96
Предыдущий материал

Сұлтан Әбдірахманов: Діндегі қауіп – соқыр сенім

Следующий материал

Продукти, які збережуть печінку здоровою надовго

Коментарии (0)