Як відчувати себе молодше в старості: вчені поділилися порадою

Як відчувати себе молодше в старості: вчені поділилися порадою

Відчувати себе молодше своїх років – це мистецтво , але вчені поділилися порадою, як цього досягти

Вчені-психологи з Університеті штату Північна Кароліна здійснили дослідження, про яке пише Journal of Gerontology. Вони встановили, який фактор допомагає відчувати себе молодше незалежно від стану здоров’я.

«Люди похилого віку відчувають себе молодше, якщо відчувають контроль над своїм повсякденним життям. Що гучніше такий контроль, тим молодше відчувають себе люди », – констатували автори дослідження.У їхньому проекті брали участь група літніх людей віком 60-90 років, а також група людей віком 18-36 років. Протягом певного періоду люди щодня проходили анкетування, що дозволяло зафіксувати їх рівень стресу і фізичний стан. Крім цього, дослідників цікавила ступінь контролю учасників над своїм повсякденним життям, а також внутрішнє сприйняття добровольців свого віку (то, на скільки років вони себе відчували).

Вчені виявили, що почуття контролю у всіх людей постійно змінюється – воно може бути різним навіть протягом дня. Такі коливання на думку фахівців є нормою. Але в той же час вони помітили, що чим більше у людей відчуття контролю над життям, тим молодше вони себе почувають.

«Коли люди похилого віку відчували більше контролю, вони відчували себе молодше. Це спрацьовувало навіть в разі стресу і проблем зі здоров’ям, тому важливо, щоб люди похилого віку зберігали самостійність », – поділилися думкою наукові фахівці.

У свою чергу почуття стресу, що свідчить про втрату контролю, змушує людей відчувати себе старше, встановили дослідники.

Відзначимо, а для того, щоб виглядати молодше фізично, харчування має бути збалансованим, сезонним і багатим вітамінами. Про це розповіла лікар-дієтолог Людмила Бабич.

Популярні новини зараз
Собчак після весілля з катафалком приголомшила новим фото: такого ніхто не очікував "Як з чужою тіткою": спливла несподівана правда про Пугачову і її доньку, відео пояснює все Сумного Путіна засікли біля труни друга: оголошено траур, фото злили в мережу Зірка "Величного століття" знівечила себе до невпізнання: "стала іншою людиною"
Всі новини

«Який би моделі харчування ви не дотримувалися і якого б ефекту не хотіли досягти, головне правило завжди незмінно – харчування має бути збалансованим за вітамінів і мікроелементів.

Кожен день потрібно з’їдати не менше 400-500 г свіжих фруктів або овочів, зелені. Бажано сезонних і місцевих, – вони найбільш корисні для нашого організму.


довголіття, старість

Важливо не допускати переїдання, – воно шкодить не тільки фігурі, але і негативно позначається на зовнішності, а надто жирна їжа, плюс усілякі копченості, консерви і напівфабрикати в добавок до цього ще і старить організм », – пояснила дієтолог Людмила Бабич.

Автор: angry_lawyer
Предыдущий материал

В России ввели новые требования к украинцам с паспортами РФ

Следующий материал

Asos fashions board shake-up after profit alerts

Коментарии (0)