Росія має в повному обсязі виконувати свої статутні зобов’язання в Раді Європи – держсекретарка МЗС Франції

Росія має в повному обсязі виконувати свої статутні зобов’язання в Раді Європи – держсекретарка МЗС Франції

Моншален: Обмін вселяє надію на встановлення довіри

Франція вітає звільнення Росією українських політичних в’язнів та військовополонених і заявляє про свою підтримку територіальної цілісності України. Про це 30 вересня під час виступу на осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи заявила державна секретарка з європейських справ міністерства Європи та закордонних справ Франції Амелі Моншален, пише "Укрінформ".

"Я вітаю обмін утримуваними особами, який відбувся між Україною та Росією, зокрема звільнення українських військових моряків і [режисера] Олега Сенцова. Це вселяє надію на встановлення довіри і сприятиме суттєвому діалогу для політичного врегулювання конфлікту в Україні", – зазначила Моншален.

Вона підкреслила, що Франція підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в межах територіально визнаних кордонів.

Росія має в повному обсязі виконувати свої статутні зобов’язання в Раді Європи, додала держсекретарка МЗС Франції.

У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дала змогу делегації Росії повернутися в асамблею. 26 червня ПАРЄ 116 голосами (проти – 62, утрималося 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ без обмежень. Українські депутати заявили, що на знак протесту покидають сесію асамблеї.

Представники делегацій України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії зачитали заяву про спільні дії у зв’язку із кризою в ПАРЄ, до якої призвело зняття санкцій із Росії, пізніше до цієї декларації приєдналася делегація Швеції. Ці вісім країн підготують спільну резолюцію щодо ситуації в асамблеї.

1 липня комітет Верховної Ради у закордонних справах рекомендував українському парламенту зупинити участь постійної делегації в роботі ПАРЄ, поки Венеціанська комісія не надасть висновків щодо повноважень делегатів від Держдуми РФ, обраних за участю жителів окупованого Криму.

23 вересня українська делегація в ПАРЄ ухвалила заяву про відмову від участі в найближчій сесії.

30 вересня у Страсбурзі відкрилася сесія ПАРЄ. На ній неформально присутні деякі члени української делегації.

Автор: tanyant

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Массовые отравления на Буковине: в больницах почти 60 человек

Следующий материал

NYT: Олег Сенцов – русский по крови и языку, украинец по духу

Коментарии (0)