“Це шлях до розвалу країни”: у Вінниці почалась безстрокова акція протесту проти “формули Штайнмаєра”. ФОТО

“Це шлях до розвалу країни”: у Вінниці почалась безстрокова акція протесту проти “формули Штайнмаєра”. ФОТО


Сьогодні, 2 жовтня, на вінницькому Майдані Героїв Небесної Сотні почали збиратися люди, протестуючи проти намірів української влади імплементувати т.зв. “формулу Штайнмаєра”.

Документ, який вчора підписав представник України під час засідання Тимчасової контактної групи, зокрема регламентує проведення виборів на території ОРДЛО. Таку позицію української влади протестувальники розцінюють як акт капітуляції України перед Росією.Акцію вирішили зібрати стихійно, щойно в медіа-просторі з’явилася інформація про підписання представником України – Леонідом Кучмою – відповідного документу в Мінську. Як пояснили активісти, після наступного брифінгу президента Зеленського в них виникло ще більше запитань та претензій до влади, тож дехто планував виходити на майдан вже вчора ввечері. Кажуть, невелика акція ввечері 1 жовтня таки зібралася під стінами вінницького СБУ.

Сьогодні ж близько півтора десятка людей вийшли на Майдан Героїв Небесної Сотні на заклик фейсбук-сторінки “Справа громад – Вінниця”, крім того у вінницькому сегменті Фейсбук – як і по всій країні – з’явилися аналогічні заклики.

Активісти називають свою акцію мирною та безстроковою, однак у випадку, якщо українська влада не дослухається до протесту, не виключають розвиток подій за сценарієм 2014 року.– Ми не бачимо взагалі, що підписала українська делегація. В нас немає жодної інформації про те, куди ми йдемо? Що буде з нашими військовими, які перебувають на фронті, що буде з нашими територіями, звідки будуть відведені наші війська? Найбільше нас турбує питання виборів на окупованих територіях, які передбачаються цією формулою. Вибачте, які вибори на окупованих територіях? Ми їх визнаємо? В нас там все нормально? В нас проведена деокупація? Які вибори можуть бути на цих територіях? Це неможливо, – говорить студентка Дана Дайчук, яка прийшла на Майдан з плакатом та жовто-блакитним прапором на плечах.

Дана каже, що вона та її однодумці не представляють жодну організацію, а є просто громадянами, які прагнуть виразити свій протест. Розповідає, що плакати намалювали сьогодні вранці. Через стихійний характер акції, наприклад, не змогли підготувати мікрофон, а тому будуть вдячні за будь-яку допопогу небайдужих людей, які долучаться до наступних акцій, які триватимуть щодня.

Активістка пояснює, що вона разом з однодумцями виходитиме на це саме місце щодня о 16:00, 18:00 та 20:00, аби координувати подальші дії.

Ветеран Олександр Грамарчук (більш відомий як “Гром”), який також прийшов на акцію, повідомив, що відразу після зібрання у Вінниці, група вінничан вирушає в Київ, аби приєднатися до загальнонаціональної акції протесту, запланованої сьогодні на 19:00 у столиці. На його думку, окрім перелічених небезпек щодо проведення виборів в ОРДЛО за т.зв. “формулою Штайнмаєра”, документ передбачає й інші норми, які ветерани сприймають як капітуляцію.– Найперше мені кинувся в очі пункт, це про те, що на територіях, яким буде надано особливий статус, будуть створені загони т.зв. “народної міліції”. Що це значить? Зараз “військовослужбовці першого та другого корпусів” так званої “армії ДНР” – вони звуть себе “народною міліцією”. Що це означає? Те, що бойовики і терористи будуть просто легалізовані на цих територіях. Тобто вибори на цих територіях уже де факто не можливі, тому що ці підрозділи не будуть виведені. У них є на озброєнні важка техніка: танки, артилерія. Тобто це буде така “народна міліція” з танками.

Друге питання – це надання особливого статусу російській мові на цих територіях. Якщо ми надамо особливий статус російській мові – це буде прецедент для того, щоб такий самий статус надати наприклад на Закарпатті угорській чи румунській мові. Це шлях до федералізації України. Це шлях до розвалу України як унітарної держави.

На уточнююче запитання, як активісти реагуватимуть, якщо влада проігнорує їхні вимоги, “Гром” відповів, що вони вже мають досвід 2013-2014 років.

– Зараз люди вже збираються в Києві, щоб почути відповідь влади. Ми в свою чергу на місцях хочемо почути позицію наших народних депутатів, яких ми обирали на округах, щоб вони чітко висловилися з цього питання. Поки що ми їхньої чіткої позиції з приводу цього не бачимо.

– Тобто ви допускаєте розвиток подій як в 2014-му році?

– Можливо.Окрім сказаного, активісти під час акції розповсюджували листівки, в яких конкретизували свої вимоги та пояснюють власну позицію:Підпис представника України під цим документом привітали у Москві та ОРДЛО. Водночас представники ОРДЛО, реагуючи на вчорашній брифінг Зеленського, заявили, що згідно з “формулою Штайнмаєра” не мають наміру виводити війська та передавати українській владі контроль над державним кордоном.

Учора акції протесту проти підписання Україною “формули Штайнмаєра” одночасно відбулися у Києві, Харкові, Львові та Маріуполі. Наразі акція протесту збирається під стінами Верховної Ради, де зараз має початися засідання народних депутатів.

Автор: mavka1961
Предыдущий материал

Голливудскую актрису госпитализировали во время съемок

Следующий материал

Украинские политики и активисты создали «Движение Сопротивления Капитуляции «

Коментарии (0)