Добровольці заявили, що в разі відведення військ займуть позиції ЗСУ

Добровольці заявили, що в разі відведення військ займуть позиції ЗСУ

Гергерт: Ми з війни не підемо

7 жовтня заступник командира "Української добровольчої армії" (УДА) Андрій Гергерт в ефірі телеканала ATR заявив, що добровольці займуть позиції ЗСУ в разі відведення військ у районах Петрівського Донецької області і Золотого Луганської області.

"Як головнокомандувач президент, звісно, може віддавати наказ про відведення, про демілітаризовану зону, а ми заявляємо: там, де він відведе війська, ми зайдемо, заведемо туди тисячі людей. Крізь "добровольців" пройшло приблизно 20 тис. чоловік, тільки крізь мій підрозділ пройшло декілька тисяч, оголошена мобілізація повна, ми ні одного метра української землі не віддамо", — заявив він.

Гергерт також вимагає зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським. Він додав, що чим швидше вона відбудеться, тим швидше почнуться "переможні процеси в цій війні".

"Перемога в цій війні досягається тільки опиранням на свій народ, своє військо, своїх волонтерів, тільки на себе. Інші історії, які шепче [президент РФ Володимир] Путін, які шепче Європа, – це все загравання з нами. Вони всі реалізують те, що він [Путін] задумав... Ми проти того, що Путін хоче, тому що все, що він хоче, веде до розвалу нашої країни та її окупації. Термінова зустріч із президентом України, термінова! Поки не зайшло це занадто далеко", – додав заступник командира УДА.

Про наміри залишатися в Золотому після розведення військ заявляв і лідер "Національного корпусу", перший командир полку "Азов" Андрій Білецький. Він разом із ветеранами прибув у населений пункт 6 жовтня.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.

21 вересня 2016 року на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську було підписано рамкове рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках: у Петрівському Донецької області (1 жовтня 2016 року), Золотому Луганської області (7 жовтня 2016 року) і Станиці Луганській. Пізніше українська армія та російсько-окупаційні війська повернулися на свої позиції в Золотому і Петрівському.

Спроби відвести сили та озброєння у районі Станиці Луганської виявлялися безрезультатними до 26 червня 2019 року.

1 жовтня спецпредставник ОБСЄ у тристоронній контактній групі Мартін Сайдік повідомив, що за підсумками чергового раунду переговорів сторони домовилися відновити із 7 жовтня розведення сил і засобів у Золотому і Петрівському.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко 7 жовтня сказав, що розведення сил і засобів у Золотому і Петрівському не почали через нещодавні обстріли цих населених пунктів.

8 жовтня міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що підготовка до розведення військ у Золотому відбувається успішно з технічного погляду, але почати його не дають змоги обстріли.

Автор: zapovedniki
Предыдущий материал

"Хочу объяснить": Шевченко сделал окончательное заявление по "контракту с Миланом"

Следующий материал

Як зрозуміти, чи є у вас дефіцит заліза

Коментарии (0)