Лукашенко про Донбас: Не потрібно говорити, що це не конфлікт Росії та України

Лукашенко про Донбас: Не потрібно говорити, що це не конфлікт Росії та України

Лукашенко: Ми не прагнемо ні в посередники, ні в миротворці

Конфлікт на Донбасі – це конфлікт між Росією і Україною, заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко 8 жовтня в Мінську на міжнародній конференції "Європейська безпека: відійти від краю прірви", повідомляє пресслужба глави білоруської держави.

За словами Лукашенка, останнім часом ширяться розмови про те, що Білорусь у врегулюванні конфлікту на Донбасі "побігла попереду воза".

"Ми не прагнемо ні в посередники, ні в миротворці", – сказав Лукашенко. Водночас він зазначив, що Мінськ готовий відіграти свою роль у миротворчому процесі, якщо на це буде воля і домовленість України та Росії.

"Ми готові як близькі та рідні люди відіграти ту роль, яку вони нам відведуть. Ми не можемо стояти осторонь. Це і наша Україна. Білорусь, Росія, Україна – це щось єдине. Не хочу сказати "один народ" – це когось бісить. А фактично один народ. І ми воюємо, не можемо розібратися... І не потрібно говорити, що це не конфлікт Росії та України. Тут [на конференції] обізнані люди, і ці заяви нікому не потрібні. Не потрібно ігнорувати керівників невизнаних "ЛНР" і "ДНР". Вони є, їх не можна уникати. Це питання домовленостей. Але важливо, щоб головні сторони втрутилися в розгляд цього конфлікту й ухвалили рішення", – заявив президент Білорусі.

Він додав, що без участі США конфлікт в Україні врегулювати не вийде.

"Європа начебто допомагає. То допомагайте так, щоб був результат. Потрібно не тільки зупинити війну, потрібно відновити Донбас. Якщо ми на щось здатні, давайте вирішувати. Справами вирішувати. Ви своїх політиків візьміть за комір і змусьте вирішувати цю проблему", – продовжив Лукашенко.

За його словами, "необхідні конкретні ефективні дії", що відкриє шлях до проведення зустрічі в нормандському форматі.

"Розраховуємо, що результатом будуть надійні гарантії запуску чіткого механізму контролю за виконанням наявних домовленостей", – додав президент Білорусі.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

Автор: skromni
Предыдущий материал

Компания ESET обнаружила вирус, атакующий криптовалютные сервисы

Следующий материал

«Интернет-троллей» высмеяли новой карикатурой

Коментарии (0)