ГПУ відкрила кримінальне провадження через імовірні зловживання під час будівництва корветів для ВМС ЗСУ

ГПУ відкрила кримінальне провадження через імовірні зловживання під час будівництва корветів для ВМС ЗСУ

У ГПУ відкрили кримінальне провадження 7 жовтня

Головний військовий прокурор України Віктор Чумак відкрив кримінальне провадження за фактами ймовірного зловживання посадовцями Міністерства оборони під час виконання державної програми створення та закупівлі корабля класу "корвет" для потреб Військово-морських сил (ВМС) Збройних сил України, повідомили у ГПУ 8 жовтня.

"За підсумками аудиту використання бюджетних коштів Міністерством оборони за державним оборонним замовленням 7 жовтня 2019 року головний військовий прокурор розпочав кримінальне провадження за фактами можливого зловживання службовими особами оборонного відомства, що призвело до втрати 84,5 млн грн бюджетних коштів, під час виконання державної програми створення та закупівлі корабля класу "корвет", – розповіли у відомстві.

Попередньо факти зловживання оцінено як ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування доручено Національному антикорупційному бюро України.

У лютому 2017 року в Міноборони анонсували відновлення державної цільової програми зі створення нового українського корвета для ВМС, реалізовану в кооперації із західними постачальниками озброєнь.

Згідно з постановою Кабміну від 22 листопада 2017 року, строк дії програми продовжено на сім років, до 2028 року, а також збільшено обсяг фінансування із 16,21 млрд грн до 31,93 млрд грн. Зокрема, у 2018 році з держбюджету маютьперерахувати 1361,7 млн грн, у 2019-му – 2743,46 млн грн.

У травні 2018 року командувач Військово-морських сил Збройних сил України Ігор Воронченко заявив, що на державну програму щодо створення корвета не виділили грошей.

Корвет – клас військових кораблів, призначених для сторожової та конвойної служби, протичовнової і протиповітряної оборони.

Автор: rakarskiy
Предыдущий материал

Haval запускает льготную программу кредитования

Следующий материал

Після розмови Джонсона з Меркель угода щодо Brexit стала "практично неможливою" – ЗМІ

Коментарии (0)