Сайдік закликав сторони конфлікту на Донбасі продовжити виконувати зобов’язання з розведення військ

Сайдік закликав сторони конфлікту на Донбасі продовжити виконувати зобов’язання з розведення військ

Сайдік повідомив, що на ділянці розведення у Станиці Луганській Луганської області успішно тривають роботи з ремонту мосту через річку Сіверський Донець

Спецпредставник ОБСЄ у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік після засідання ТКГ у Мінську 12 листопада закликав сторони конфлікту на сході України з повною відповідальністю ставитися до взятих на себе зобов’язань із розведення сил та засобів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Як відомо, 9 листопада сторони розпочали поновлене відведення сил і засобів у районі Петрівського. Представники ОРДО, зі свого боку, повідомили про його завершення того самого дня, а українська сторона – учора, 11 листопада. СММ ОБСЄ чекає на офіційне повідомлення сторін про завершення відведення не пізніше ніж завтра. Також не пізніше, ніж завтра, у районі Петрівського мають розпочати роботи з розмінування", – сказав Сайдік.

На ділянці розведення військ у Золотому наразі ведуть роботи з розмінування, додав він.

Сайдік повідомив, що на ділянці розведення у Станиці Луганській Луганської області успішно тривають роботи з ремонту мосту через річку Сіверський Донець. Завершити роботи планують до кінця цього місяця.

"Я закликаю сторони й далі з повною відповідальністю поставитися до виконання зобов’язань, передбачених Рамковим рішенням ТКГ про розведення сил і засобів. Це є важливим чинником для зміцнення взаємної довіри з метою мирного врегулювання конфлікту на сході України", – сказав спецпредставник ОБСЄ.

Він також поінформував, що економічна робоча група сьогодні обговорювала питання водопостачання, забезпечення мобільного зв’язку Vodafone Ukraine, виплати пенсій, а також екології.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

21 вересня 2016 року на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську було підписано рамкове рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках: у Петрівському Донецької області, Золотому і Станиці Луганській Луганської області. Перше відведення військ у Петрівському відбулося 1 жовтня 2016 року, у Золотому – 7 жовтня 2016 року, але пізніше українська армія та російсько-окупаційні війська повернулися на свої позиції в цих районах. Спроби відвести сили та озброєння у районі Станиці Луганської виявлялися безрезультатними до 26 червня 2019 року.

1 листопада 2019 року завершився процес дзеркального відведення озброєнь у Золотому Луганської області. 11 листопада завершилося розведення сил у Петрівському, повідомили в ООС.

Автор: gazeta_pkrest

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Російський історик, який розчленував студентку, возив французьких політиків до окупованого Криму

Следующий материал

«Не примете? Потерпим»

Коментарии (0)