Підгрупі ТГК у Мінську знову не вдалося поговорити про обмін, від ОБСЄ немає підтримки – Лутковська

Підгрупі ТГК у Мінську знову не вдалося поговорити про обмін, від ОБСЄ немає підтримки – Лутковська

Лутковська: Мені потрібно витягнути з ОРДЛО максимальну кількість людей

Гуманітарна підгрупа тристоронньої контактної групи знову не змогла обговорити питання обміну утримуваними особами між Києвом та бойовиками. Про це у "Фейсбуці" повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ Валерія Лутковська.

Вона зазначила, що 12 листопада відбулася зустріч підгрупи в Мінську, а 13 листопада – зустріч сторін за допомогою скайпу.

"Минулого засідання ми домовилися, що визнаємо утримання людей і розпочинаємо обмін. Домовленість була під гарантії нашого модератора, представника ОБСЄ – посла [координатора ОБСЄ в гуманітарній підгрупі контактної групи Тоні] Фріша", – розповіла Лутковська.

Вона додала, що між сторонами " є величезна недовіра".

"Так, свою частину домовленостей я виконала частково, тому що мені потрібно витягнути з ОРДЛО максимальну кількість людей, розуміючи, що гра може піти нечесно. Але навіть тих людей, яких ОРДЛО розшукує за неправильними особистими даними, ми знайшли і частково підтвердили. Нам нікого не підтвердили у відповідь. Навіть більше, сьогодні я отримала лист від нашого модератора, що відеоконференцію скасовано, оскільки не знайшла підтримки в усіх учасників. Ну що ж, чергове підтвердження, що гра нечесна. І тепер ми не зможемо зустрітися навіть у такому форматі. Ми не обговоримо не тільки питання взаємного звільнення, ми не обговоримо питання пошуку й передання тіл тих, кого вважають зниклим безвісти, ми не обговоримо питання відкриття нових пунктів пропуску. Це не цікаво ані учасникам переговорів, ані нашому модератору. Щиро шкода", – повідомила Лутковська.

Вона підкреслила, що вперше відкриває "завісу над переговорами", щоб суспільство зрозуміло, наскільки ці переговори "складні й цинічні".

"Я й далі наполягатиму на зустрічі в будь-якому форматі. Я й далі наполягатиму на визнанні тримання людей під вартою. Я й далі наполягатиму на звільненні людей. Мені шкода, що у цьому процесі Україна не може розраховувати навіть на підтримку з боку представника ОБСЄ", – заявила Лутковська.

https://www.facebook.com/vlutkovska/posts/2662034577209233

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся великий обмін утримуваними особами. За даними Генеральної прокуратури, Україна тоді обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників.

7 вересня 2019 року між Україною та РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35".

Про підготовку до нового обміну заявили спеціальний представник Організації з безпеки та співробітництва в Європі у тристоронній контактній групі Мартін Сайдік і заступник глави міністерства закордонних справ Росії Андрій Руденко.

У вересні 2019 року Служба безпеки України повідомила, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримують 227 українців.

Автор: rajon_pride
Предыдущий материал

СПбГУ уволил Соколова, в вузе убийство Ещенко назвали «аморальным поступком»

Следующий материал

Илья Кива: "Когда я пришел в Раду в маске Джокера – в глазах депутатов был ужас и страх"

Коментарии (0)