У Росії дитини «легше поховати», ніж «дорого лікувати»

У Росії дитини «легше поховати», ніж «дорого лікувати»


В России ребенка «легче похоронить», чем «дорогостояще лечить»

Глава Центру трансплантації нирки: в Росії дитини «легше поховати», ніж «дорого лікувати»

Завідуючий відділенням трансплантації нирки Російській дитячій клінічній лікарні (РДКБ) Олексій Валів заявив, що сьогодні в РФ «легше поховати дитину», який потребує трансплантації нирки, ніж забезпечити його лікуванням. Про це він сказав в інтерв’ю газеті «Коммерсантъ».

«Легше поховати такої дитини, ніж забезпечити його дорогим постійним лікуванням. Грошей в нашій державі на це немає», — заявив Валів.

За його словами, в Росії немає державної програми з дитячої трансплантації.

«Ми пропонували таку програму ще з початку 2000-х років. Пропонували, щоб у кожному з федеральних округів було хоча б одне відділення дитячої пересадки. І це хоч якось закривало б цю проблему. Але досі жодного такого відділення за межами Москви не відкрили, навіть в Санкт-Петербурзі», — сказав керівник Центру трансплантації нирки РДКБ.

За словами Валова, сьогодні в Росії складно діагностується необхідність трансплантації, і діти часто помирають «під прапором» інших захворювань.

«Якщо не надати такому пацієнту допомогу протягом 10-15 днів, він просто вмирає. Якщо дитина потрапляє в спеціалізований стаціонар, обласний, регіональний, республіканський, там є можливість надати йому допомогу. І то не факт, що виживе, але є шанс. Але якщо він туди потрапляє, то помре точно», — сказав медик.

Автор: genby
Предыдущий материал

Адвокат повідомив, що держзвинувачення підмінило на суді втікача «кота-наркокур’єра»

Следующий материал

Коля “Оболонский” — “новые лица”, конец эпохи жадности” и прочее бла-бла-бла. Думайте!

Коментарии (0)