Суд у США заборонив публікації креслень для друку зброї на 3D-принтері

У вівторок, 12 листопада, Федеральний суд заблокував спроби адміністрації президента США Дональда Трампа дозволити публікацію в Інтернеті макетів для виробництва зброї з допомогою принтерів об’ємної печатки, то є 3D-принтерів, повідомляє the Verge.

Окружний суддя Роберт Ласник постановив, що Держдепартамент порушив федеральне законодавство, дозволивши в червні 2018 року техаської некомерційної організації Defense Distributed опублікувати в мережі макети для 3D-друку пластикового зброї без ідентифікаційних ознак.

Суддя прийняв рішення, в тому числі, на підставі попередньої політики Держдепартаменту, згідно з якою публікація подібних інструкцій загрожує національній безпеці США та міжнародного світового порядку. З допомогою таких макетів злочинці, в тому числі, іноземні терористи, можуть отримати доступ до вогнепальної зброї.

У Держдепартаменті вивчають рішення суду. Представники Міністерства юстиції США і Defense Distributed поки не прокоментували судове рішення.

Судовий позов проти Держдепартаменту подали влади 19 штатів і округу Колумбія.

В організації Defense Distributed наполягали на тому, що заборона на публікацію креслень порушує конституційне право американців на свободу слова і носіння зброї, гарантоване Першої та Другої поправками до Конституції.

Зазначимо, авіаконцерн Boeing почне встановлювати на свої літаки роздруковані на 3D-принтері титанові деталі. Подібні деталі будуть встановлюватися на літаки B787 Dreamliner після отримання схвалення від Федерального управління США з цивільної авіації.

Автор: ranger
Предыдущий материал

EA выпустила новую часть Need for Speed

Следующий материал

В Днепре рассказали о работе электротранспорта и планах его развития

Коментарии (0)