Соловей: Що буде з бойовиками "ЛДНР"? Їм дали гарантії з російського боку

Соловей: Що буде з бойовиками

Соловей стверджує, що бойовиків на Донбасі хвилює їхня подальша доля

Російська сторона гарантувала бойовикам на Донбасі, що в разі реалізації "формули Штайнмаєра" все залишиться "як було". Про це російський політичний аналітик, доктор історичних наук Валерій Соловей повідомив у інтерв’ю виданню "ГОРДОН".

"Ви знаєте, їх насправді це (подальша доля. – "ГОРДОН") дуже хвилює. Поки що їм дали гарантії: усе залишиться, як було. З російського [боку]. Там кажуть, що їх захистять: мовляв, не бійтеся. На цей випадок і паспортизацію проводять. Але вони дуже б хотіли мати амністію з українського боку. Знаю це достеменно", – сказав політолог.

За його словами, "амністію дуже хочуть саме ті, хто насправді практично ні до чого не причетний".

"Це нещасні, які піддалися пропаганді, вони дійсно там в окопах сиділи. Я таких знаю. Вони виявилися нікому не потрібними: роботи немає, виїхати нікуди, усього бояться. Їм здається, що амністія стала б для них такою собі охоронною грамотою", – зазначив аналітик.

Соловей: Кремль простягне Зеленському "руку допомоги", після якої той не дорахується пальців. Читайте повний текст інтерв’ю

Навесні 2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

1 жовтня 2019 року члени тристоронньої контактної групи і представники ОРДЛО дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", яка передбачає порядок набуття чинності для декількох пунктів Мінських угод стосовно місцевих виборів на окупованих територіях.

Як заявляв президент України Володимир Зеленський, положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус ОРДЛО почне діяти за умови проведення у цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України і після опублікування звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації.

Закон "Про забезпечення прав і свобод громадян та про правовий режим на тимчасово окупованій території України" діє із квітня 2014 року.

Новий закон про особливий статус Донбасу в межах реалізації "формули Штайнмаєра" готуватимуть разом із громадськістю, заявляв спікер парламенту Дмитро Разумков. Голова парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія сказав у середині жовтня, що такого законопроєкту поки що немає.

Автор: irvara
Предыдущий материал

Картина Лукреція Джентілескі пішла з молотка майже за п’ять мільйонів євро

Следующий материал

Ломаченко назвав причину поразки Гвоздика в бою з Бетербієвим

Коментарии (0)