Луценко сказав, що протягом останнього року у ГПУ почувався, як "хлопчик для биття"

Луценко сказав, що протягом останнього року у ГПУ почувався, як

Луценко: Я ходив на роботу, у якої вже була місія неможлива

14 листопада колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко сказав "Українській правді", що протягом останнього року роботи у ГПУ почувався некомфортно.

"Останній рік я примушував себе ходити на роботу. Я скрипів зубами кожного ранку, коли прокидався і мав іти у ГПУ. Я шість разів просив парламент продовжити право заочного засудження. І шість разів не голосували не лише "Батьківщина", "Самопоміч", але й навіть Блок Петра Порошенка", – сказав він.

Луценко стверджує, що парламент ухвалював закони, які "зв’язували руки і ноги слідчим, а не тільки прокурорам".

"Я ходив на роботу, у якої вже була місія неможлива. Без законодавчої допомоги генпрокурор у нашій країні – ніхто. Просто хлопчик для биття. І тому я знав, що в мене немає підтримки в парламенті, і в наступному (парламенті) – я ж не маленька дитина – у президента Зеленського для не його генпрокурора такої більшості не буде. Із травня цього року я ходив на роботу, примушуючи себе", – додав він.

Відповідаючи на запитання, чому він так довго тримався за посаду, Луценко сказав: "А що – скинути її?".

"А вам не здається, що заслужена подяка [міністру внутрішніх справ Арсенові] Авакову за чесні вибори мала б бути не тільки Авакову? Вам не здається, що без об’єктивної позиції прокуратури ми б не провели чесних і відкритих виборів? Я стиснув зуби і сказав собі: я не віддам цього "окопу" для тих, хто може використовувати ГПУ", – заявив колишній генпрокурор.

Юрія Луценка призначили на посаду генпрокурора 12 травня 2016 року, 29 серпня 2019 року він написав заяву про відставку. Президент України Володимир Зеленський підписав указ про його звільнення того самого дня.

Автор: electronik_irk
Предыдущий материал

Снег и метель ожидаются в четверг на большей части территории Казахстана

Следующий материал

У Львові обрали нового студентського мера

Коментарии (0)