У небі над США згорів метеорит

У небі над США згорів метеорит

Жителі міста Сент-Луїс у штаті Міссурі (США) помітили в небі над містом яскраву вогненну кулю. Як повідомляє Newsweek, гучний вибух і спалах світла були помічені о 20:55 за місцевим часом.

Інцидент також записали камери відеоспостереження. Відзначається, що падіння метеорита збіглося з піком метеорного дощу Північні Тауриди. Крім того, на даний момент активний також метеорний потік Південні Тауриди. Збіг активності двох таких подій, як правило, відзначається підвищеною кількістю спалахів у небі.

Відзначається також, що Тауриди – відносно слабкий метеорний потік, можна спостерігати приблизно п’ять метеорів на годину. Помітити їх в областях з високим світловим забрудненням дуже важко.

Південні Тауриди утворені кометою Енке, а Північні – астероїдом 2004 TG10, який сам по собі може бути частиною Енке. Вони названі на честь сузір’я Тельця, з яким збігається радіант метеорних потоків.

У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід — вогненна куля з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір — близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.

На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.

Автор: dor_zhur
Предыдущий материал

В Польше надругались над могилами украинских солдат

Следующий материал

"Өкіметке керексіз, кедей жандармыз". Жайма базардағы зейнеткерлер

Коментарии (0)