Україна закликала країни – члени ООН підтримати резолюцію щодо Криму

Україна закликала країни – члени ООН підтримати резолюцію щодо Криму

Резолюцію щодо Криму підготувала українська делегація

Київ вітає схвалення Третім комітетом 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН резолюції про ситуацію із правами людини в окупованому Росією Криму і Севастополі. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, опублікованій у Facebook.

"Україна вдячна країнам, які підтримали проєкт резолюції на засіданні Третього комітету, та закликає всі держави – члени ООН підтримати резолюцію під час голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН", – ідеться в заяві.

У МЗС підкреслили, що цей документ є важливим елементом політики деокупації тимчасово окупованих територій України.

"Потужним сигналом стала фіксація в резолюції факту здійснення державою-окупантом політики, яка має на меті примусову зміну складу населення півострова, включаючи як шляхом переслідування окремих категорій громадян, у тому числі представників кримськотатарського народу, репресій проти правозахисників, так і через переселення на тимчасово окуповану територію свого власного населення", – заявили в міністерстві.

У відомстві додали, що таку практику прямо забороняє міжнародне гуманітарне право, вона "є порушенням Женевських конвенцій 1949 року та кваліфікується як воєнний злочин".

https://www.facebook.com/UkraineMFA/posts/2512572235463348

Резолюцію підготувала українська делегація. Вона ґрунтується на трьох резолюціях щодо ситуації в анексованому Криму, ухвалених у 2016–2018 роках, і враховує опубліковану нещодавно доповідь генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша щодо ситуації з правами людини у Криму, зазначили у МЗС.

Співавторами документа стали 38 держав – членів Організації Об’єднаних націй. Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН ухвалив цю резолюцію 67 голосами "за". Документ набуде чинності після того, як його затвердить Генасамблея ООН у грудні.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.

Автор: rasshivaev
Предыдущий материал

В День добра у Вінниці привітали людей із вадами зору та відбувся душевний концерт у «Плеяді» (відео)

Следующий материал

Украина должна выполнить ещё одно условие для получения финпомощи от ЕС

Коментарии (0)