Росія хоче легалізувати африканські "криваві алмази" – The Independent

Росія хоче легалізувати африканські

На цьому тижні РФ оголосила, що хоче покласти край міжнародного ембарго на алмази, експортовані з Центральноафриканської Республіки. На даний момент, це єдина держава у світі, на яке досі поширюється заборона на так звані "криваві алмази", пише у своїй статті Олівер Керролл для британської газети The Independent.

Не дивлячись на заборону, здебільшого оцінок, понад 90% алмазів ЦАР все одно експортуються через чорний ринок.

Автор статті зазначає, що заступник міністра фінансів Росії Олексій Моїсеєв сказав, що прийшов час визнати, що заборона не працює, і в повному обсязі легалізувати торгівлю алмазами.

Політик зазначає, що чинні несправедливі заборони по відношенню до біднякам, у яких це єдиний спосіб заробити собі на прожиток.

"Практично весь цей обсяг алмазів виявляється на світових ринках у вигляді контрабанди. А виручені кошти знаходяться у розпорядженні злочинців", — говорить Моїсеєв.

У свою чергу, активісти стверджують, що офіційна позиція Росії надумана. Вони кажуть, що Москва замість цього зацікавлена в отриманні вигоди від торгівлі, відзначаючи, що діючі особи з тісними зв’язками з Кремлем будуть готові отримати переваги від пом’якшення правил.

Згідно отриманих даних, експорт алмазів з республіки був повністю заборонений в 2013 році з-за побоювань, що виручка від нього підживлювала жорстокі збройні угруповання. Через три роки заборона був частково знятий в контрольованих урядом регіонах на заході країни. Але тепер Росія хоче легалізації експорту на всій території ЦАР.

Керролл зазначив, що ініціатива Москви за скасування міжнародного ембарго на алмази з ЦАР увінчається успіхом.

Бред Брукс-Рубін з неурядової організації Enough Project заявив, ініціатива Москви за скасування міжнародного ембарго на алмази з ЦАР увінчається успіхом. "Орієнтованої на антикорупційну діяльність у регіоні. Це не перший раз, коли робиться подібне твердження", — говорить він.

За його словами, раніше цю ініціативу просували Дубай та Індія, великі гравці алмазної індустрії. Але той факт, що тепер її висуває Росія, означає, що ця ідея отримає "деяку підтримку".

На даний момент РФ перебуває в процесі відновлення свого впливового становища в Африці після трьох десятиліть відносного бездіяльності. Зараз головний гравець на континенті — це Китай. Але Володимир Путін хоче це змінити, і ЦАР є основною опорою його стратегії, — підкреслюється в статті.

За словами антрополога з Інституту Африки РАН Дмитра Бондаренка, співпраця з збіднілим, багатим мінеральними ресурсами державою повинно було стати "демонстрацією" нового потенціалу Росії в регіоні. По-перше, сказав він, ЦАР ніколи раніше не перебувала в радянській сфері впливу. По-друге, вона набуває співробітництво з Росією "прагматичних, а не ідеологічних" міркувань. По-третє, вона використовує Росію для скорочення залежності від Заходу в даному випадку від Франції".

Автор статті зазначає, що в 2018 році, наприклад, ЦАР і Росія підписали угоду про співпрацю в галузі безпеки, за яким російська армія проводить навчання місцевої президентської гвардії. Приблизно в той же час, коли Москва направила своїх офіційних солдатів в Африку, неподалік від районів видобутку алмазів з’явилися і приватні армії. Цих найманців пов’язали з Євгеном Пригожиним, довіреною особою Володимира Путіна, якого зазвичай називають "кухарем Путіна" з-за безлічі кейтерингових контрактів, отриманих його компанією".

В 2019 році з’явилися повідомлення про те, що компанія, пов’язана з Пригожиним, отримала права на видобуток алмазів всередині країни.

Автор: le_donna

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Ібрагімович залишає ФК “Лос-Анджелес Гелаксі”

Следующий материал

Группа заговорщиков захватила власть и стала бомбить Донбасс: Нацсовет взялся за NewsOne из-за скандального заявления Коцабы

Коментарии (0)