ЗИМА ПРИЙДЕ ЗА РОЗКЛАДОМ

Справжніх заморозків вони чекають уже в грудні.

Календарна зима на носі, а тепло не відступає – у столиці цвітуть сакури та рододендрони. Пори року рослини переплутали через зміни клімату, йдеться в сюжеті ТСН.

У столичному сквері Ґонґадзе сакури вкрилися блідо-рожевим. Перехожі лише знизують плечима: дерева переплутали пори року.

«І не тільки в нашій області. Здається, в Запорізькій кульбаба зацвіла», — кажуть вони.

Працівник ботсаду Юрій Клименко пояснює: клімат змінюється, тому відбувається непритаманне багатьом рослинам друге цвітіння за рік. Хто не встиг побачити, як навесні буяє рододендрон – теж може ще помилуватись.

«Це цвітіння таке, не рясне, і ми сподіваємось, що воно не виснажить цю рослину, що ця рослина навесні також буде квітувати», — каже фахівець.

Чергове пришестя тепла – то наслідок антициклону. Синоптики прогнозують, що до кінця тижня в Україні буде здебільшого без опадів, вітряно, але не холодно:

«Якщо взяти середню декаду, температуру за перші 10 днів листопада, вона перевищила норму на 4-8 градусів». Загалом цей листопад багатий на рекорди, лише в столиці їх уже було два на початку місяця. Повітря прогрівалося навіть до понад 19 градусів. Але ще тепліше було в Криму та на Одещині.

Але найтепліший за всю історію спостережень листопад був 2010 року. Тоді в Криму стовпчики термометрів показали аж 28. Уже наступного тижня погода стане більш схожою на осінню. Температура потроху знижуватиметься, а от на прихід зими синоптики чекають у грудні.

Автор: teo_tetra
Предыдущий материал

Повестка дня Рады: Рада сегодня планирует принять Госбюджет-2020

Следующий материал

Депутат от "Слуги народа" пролоббировал в Раде интересы своего табачного бизнеса – "Схемы"

Коментарии (0)