Зростаючий імпорт електроенергії з Росії вбиває вітчизняну генерацію – Гончаренко

Ініційований нардепом Андрієм Герусом імпорт електроенергії з Росії, що постійно зростає, вбиває українські енергопідприємства та загрожує національній безпеці. Про це завив народний депутат України Олексій Гончаренко.

"Росія дуже любить тримати своїх "партнерів" на гачку. Україна для них – це ціль номер один. І тому вони хочуть нас тримати, як на гачку газовому, так і, звичайно, що вони були б щасливі тримати ще раз на гачку електроенергії. І тому так небезпечно пускати і розширяти тут їхню присутність і взагалі пускати їх сюди, бо фактично це вбиває власне вироблення електричної енергії", – сказав Гончаренко.

На його думку, Росія використає енергозалежність України для тиску на владу, шантажуючи відключенням електроенергії.

"Після цього накручуватимуться ціни, буде абсолютно інша ситуація, і Росія буде нас шантажувати, що вона може в будь-яку мить вимкнути країну як таку. Ми розуміємо, що це таке в 21 столітті. Тому це є дуже небезпечно з точки зору національної безпеки. Не з точки зору навіть політичної чи з точки зору економічної, а з точки зору національної безпеки. Країни має бути енергонезалежною, і зокрема в питанні електроенергії", – зазначив Гончаренко.

Депутат наголосив, що імпорт електроенергії з РФ, який став можливим завдяки "поправці Геруса", потрібно скасовувати якнайшвидше. "Це треба прибирати щонайшвидше. Я є співавтором одного з депутатських законопроєктів, який передбачає зупинку імпорту електроенергії з Російської Федерації. І ми не розуміємо, чому не виноситься це питання в сесійну залу, можна було давно це зробити. Я цим вбачаю пряму загрозу національним інтересам України", – сказав Гончаренко.

Раніше керівник НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук визнав, що через імпорт електроенергії з РФ, який став можливий завдяки "поправці Геруса", довелось обмежувати виробництво електроенергії на українських станціях.

Автор: kitusha
Предыдущий материал

Депутат от "Слуги народа" пролоббировал в Раде интересы своего табачного бизнеса – "Схемы"

Следующий материал

Україну накриє шквальний вітер

Коментарии (0)