Вони приходять на Урожай поїсти. Хто опікується безхатьками у Вінниці?

Вони приходять на Урожай поїсти. Хто опікується безхатьками у Вінниці?


  • Ольга Бобрусь
  • 1
  • 3
  • 867

Вони приходять на Урожай поїсти. Хто опікується безхатьками у Вінниці?
  • З приходом холодів вінничани часто будуть зустрічати безхатьків на вулиці.
  • Як їм допомогти?

Вінницькі волонтери, які опікуються безхатченками, називають себе вартовими турботи. Вони щодня допомагають бездомним та людям, які потрапили у складні життєві обставини.

Волонтери ГО «Полум’я надії» під час соціального патрулювання шукають бездомних людей на місцях скупчення.

— Потім ми забираємо безхатька до пункту та надаємо соціальні послуги — безхатько може помитися, постригтися, поїсти і перевдягнутись. С кожним проводиться анкетування, щоб розговорити людину, дізнатись її історію та змотивувати поїхати на центр адаптації, щоб змінити своє життя. За згоди безхатченка пройти адаптацію — волонтери супроводжують безхатченка під час медичного обстеження, вирішення питань із документами, транспортування до центрів.
Як правило, ні один безхатченок не погодиться поїхати на центр адаптації з першого разу. Тому після отримання допомоги, вони знову йдуть, хто куди, — розповідає журналістці «20 хвилин» координатор проекту «Допоможемо вижити» Андрій Жура.

Вінничанин зазначає, що є вихід.

— У Вінниці потрібно відкрити притулок для безхатченків, де бездомна людина може переночувати та отримати комплексну консультацію, — зазначає Андрій.

Вуличне годування нужденних біля ринку "Урожай"

Що п’ятниці волонтери готують суп, бутерброди та чай для безхатченків. Гарячий обід вони виносять на площу біля ринку «Урожай». Там сходиться близько півсотні людей, які приходять поїсти.— Я живу на Старому місті разом з мамою. Декілька років тому вбили мого батька. З тих пір життя не складається. Сама не можу справитися з бідою, — розповідає вінничанка Алла, яку ми зустріли під час акції годування.

Обличчя дівчини у шрамах, на очах — сльози, але вона одягнена у чистий одяг.

— Дякувати волонтерам, маю у що переодягнутися. Також подобається й гарячий суп, який вони варять. Ось сьогодні привела з собою декількох друзів. Їм також сподобалось. Люди вони добрі, але не мають де жити. Вештаються на вокзалі. Волонтери запропонували їм допомогу. Друзі думають, — ділиться своїми думками Алла, смакуючи гарячу кружку супу.

За словами жінки, життя її почало потроху змінюватися після знайомства з проектом. Вона почала мріяти та отримала надію, що все буде добре.

Довідка. В ГО Полум’я надії діє 2 пункти надання допомоги. Вони працюють з понеділка до п’ятниці з 10:00-до 15:00 за адресами:

  • вул. Пирогова, 74
  • вул. Воїнів Інтернаціоналістів, 12

Щотижня у п’ятницю о 15:00 відбувається вуличне годування нужденних біля ринку "Урожай" .

Діє гаряча лінія (096) 006 3605

Автор: escapistus
Предыдущий материал

Франківські тепловики почали страйк, бо два місяці без зарплати (ВІДЕО)

Следующий материал

США про Донбасс: Ответственность за прогресс на Донбассе сейчас полностью в России, считают в США

Коментарии (0)