Трамп попросив Верховний суд заблокувати рішення про передачу його податкових декларацій

Трамп попросив Верховний суд заблокувати рішення про передачу його податкових декларацій

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп попросив Верховний суд заблокувати виконання постанови суду нижчої інстанції, який зобов’язав його бухгалтерську компанію передати в прокуратуру Нью-Йорка податкові декларації Трампа за вісім років за час з 2011 по 2018 рік, повідомляє The Hill.

Раніше федеральний суддя Карл Ніколс задовольнив клопотання про відхилення судового позову, дозволивши Конгресу розглядати податкові декларації резидентів Нью-Йорка, в тому числі Дональда Трампа.

Захисник президента, Джей Секули назвав рішення суду неправильним і таким, що суперечить Конституції США.

"У нашій петиції ми наполягаємо, що повістка порушує Конституцію США, і тому не має сили. Ми сподіваємося, що Верховний Суд забезпечить перегляд цієї важливої ​​конституційної справи і скасує небезпечне і руйнівне рішення апеляційного суду ", — заявив юрист президента.

У липні, губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо прийняв поправки до Податкового кодексу, які дозволяють надавати профільним комітетам Конгресу США податкові документи жителів штату.

Захист Трампа звернулася до Верховного суду з вимогою скасувати рішення, але Федеральний суддя відхилив клопотання.

Адвокати Трампа стоять на позиції, що фінансова і податкова звітність глави держави повинна бути конфіденційною.

"Те, що Конституція дасть можливість тисячам державних і місцевих прокурорів втягнути президента в кримінальне судочинство, немислимо. Дійсно, політично мотивовані порядку, подібні до цієї, є прекрасною ілюстрацією того, чому чинний президент повинен бути абсолютно захищений від державного кримінального процесу ", — заявили вони.

Як стало відомо, прокурори Манхеттена можуть домогтися судового переслідування проти бухгалтерської фірми Трампа Mazars USA за його особисті і корпоративні фінансові звіти з 2011 по 2018 рік.

Юристи Трампа заявляють, що президент не підлягає ніяким кримінальним переслідуванням, поки перебуває на своїй посаді, що є досить широким тлумаченням поняття президентського імунітету. Навіть якщо в цьому випадку у президента немає імунітету, повістка все одно є недійсною, оскільки Венс не уточнює, якого роду інформація цікавить його в необхідних податкових деклараціях, стверджує захист Трампа.

Якщо судді Верховного суду відмовляться розглядати прохання Трампа, рішення суду нижчої інстанції залишиться в силі, що дозволить Венс зажадати документи. У разі, якщо Верховний суд погодиться розглянути питання, судді повинні будуть вирішити, розглянуть вони цей позов під час свого нинішнього терміну, який закінчується в червні, або під час наступного терміну, який почнеться в жовтні 2020 року. У другому випадку рішення буде прийнято не раніше листопада 2020 року, після того, як в США відбудуться президентські вибори.

Раніше, суд Нью-Йорку зобов’язав президента США Дональда Трампа виплатити 2 мільйони доларів цілого ряду благодійних організацій в якості штрафу за зловживання в роботі його власного благодійного фонду, кошти якого були використані Трампом в особистих політичних та бізнес-інтересах.

Деніелс раніше заявляла, що Трамп перед виборами 2016 року через свого адвоката Майкла Коена передав їй 130 тисяч доларів Президент назвав це звинувачення хибним, проте Коен зізнався в суді, що робив від імені Трампа виплати за мовчання Деніелс і ще одній жінці. Трамп стверджував, що не знав про вчинення цих транзакцій і не керував переказом коштів.

Трамп є єдиним кандидатом в президенти з 1960-х років, крім Джеральда Форда, який не подає податкові декларації.

Автор: cyxymu
Предыдущий материал

А.Мамин провел встречу с президентом Азиатского банка развития Т.Накао

Следующий материал

Путин выдвинул Украине новое требование по Донбассу

Коментарии (0)