«Горю як свічка». Вінничани розказали, як їх рятують від коронавірусу

«Горю як свічка». Вінничани розказали, як їх рятують від коронавірусу

  • Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
  • 18
  • 131
  • 8796
«Горю як свічка». Вінничани розказали, як їх рятують від коронавірусу
Тетяна і Леонід нині в реанімації. Люди кажуть, що без кисневих масок і щоденного нагляду лікарів вони б вже не жили
  • Перша міська лікарня заповнена хворими на COVID-19. Тут вже не залишилося вільних місць в реанімації та інфекційному відділенні. Як рятують пацієнтів від смертельної хвороби — з перших уст від лікарів та коронавірусних хворих.

Журналісти телеканалу ВІТА побували в інфекційному відділенні та реанімації першої міської лікарні. Вони поговорили з людьми, які б без апаратів штучної вентиляції легенів вже б не дихали. Повністю сюжет можна подивитися в цьому відео. Далі в тексті короткий переказ.

Об этом сообщает Москов постскриптум

Вінничанці Тетяні 67 років. До інфекційного відділення вона потрапила 5 червня, з температурою під 40 градусів. Коли її стан погіршився, жінку перевели до реанімації: коронавірус спровокував в неї двосторонню пневмонію та легеневу недостатність. Крізь сльози, збиваючись, вона розповіла, що довелося пережити:

— Хочется сказать, чтобы люди не шутили. Потому что...течение болезни у всех по-разному. Это очень тяжело, когда каждый день температура и ты горишь как свеча. Общения нет никакого, в инфекционке только стучишь в окно. Это жутко: колебания от минуса к плюсу. У меня даже зубы покрошился, настолько меня трясло от температуры.

Поруч з нею на двох ліжках — родина. Спочатку в реанімацію з коронавірусом потрапив чоловік, а за три дні привезли і дружину.

— Тут я вже десять днів, скоро буде два тижні, — каже Леонід. — Поступив у важкому стані. Зараз, на жаль, стан не покращується: знаходиться на одному рівні, стабільний. Але без кисню я б не жив вже. Я взагалі закликаю всіх носити нормальні маски, а не такі як в мене чи як у дружини. І дихати просто повітрям, а не за допомогою цих американських апаратів.

До них не можуть прийти ані рідні, ані друзі. Ці пацієнти переносять хворобу наодинці — єдина підтримка медперсонал.

Завідуючий реанімаційного відділення Ігор Пахно говорить, що коли епідемія тільки починалася, то до них привозили всіх важкохворих. Тепер же — обирають найважчих.

— У відділенні на 9 ліжок у нас вже 11 хворих! Я не хочу, щоб привезли до нас всіх одразу! Тоді будуть проблеми як у Іспанії, Італії, Нью-Йорку, — каже медик.

Аналогічна ситуація і з інфекційним відділенням: вільних боксів, куди б могли покласти людей з середнім та важким перебігом хвороби, також немає. Завідуючий відділенням Анатолій Чорний каже, що зараз в них лікується 58 пацієнтів.

— Кількість хворих, яких виявляють у Вінниці, реально збільшилася, — каже директор міської лікарні №1 Костянтин Ліваковський. — У нас майже всі ліжка, відведені для лікування ковіду зайняті. За останній тиждень нас виключали двічі з маршруту по швидкій допомозі: хворі на коронавірус доставлялися в інші лікарні.

Далеко не у всіх коронавірусних хворих є супутні хвороби. Та не всі вони похилого віку. Але під’єднані до кисневої магістралі однаково: і ті хто вірить, і ті хто не вірить у ковід. Їх об’єднує одне бажання — просто вижити.

За минулу добу, нагадаємо, в Україні виявили 829 нових випадків! Скільки у нашій області?

Читайте також:

Потрапили в першу сотню: вінничанка розповіла, як поборола Covid-19

«Було важко дихати, не вистачало кисню»: вінничани, які думають, що хворіли на COVID-19 взимку

«Тест показав, що в мене COVID-19». Лікарка розповіла, як перехворіла на коронавірус


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Podii/goryu-yak-svichka-vinnichani-rozkazali-yak-yih-ryatuyut-vid-koronaviru-11079485.html”

Автор: yuri_shap2015

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

В Україні за добу зафіксували 921 випадок COVID-19, на Вінниччині +33

Следующий материал

Шавкат Мирзиёев – Нурсултану Назарбаеву: Уверен, Вы победите этот вирус

Коментарии (0)