У ПЦУ відреагували на справу проти Порошенка за томос

Відкриття кримінальної справи проти п’ятого президента Петра Порошенка через нібито "розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ" засудили у Київській Митрополії Української Православної Церкви.

Об этом сообщает FLB


"Розслідування" – приклад використання супротивниками незалежності УПЦ юридичної системи, правоохоронних та судових органів України, написали в заяві ПЦУ.


У церкві зазначають, що таке використання має на меті перешкодити розбудові церкви, процесу її міжнародного визнання, свободі волевиявлення релігійних громад.


"Це "розслідування" стоїть у ряду цілої низки подібних заяв і дій, вчинених за останні півтора роки для переслідування духовенства та активних парафіян ПЦУ, для тиску на сумлінних представників органів місцевої влади і самоврядування. Особливо ж ганебним і цинічним виглядає використання у нинішній кампанії імені та авторитету УПЦ Київського Патріархату, яка рішенням свого Помісного Собору 15 грудня 2018 р. припинила окреме існування як релігійне об’єднання, склавши разом з іншими гілками Українського Православ’я єдину Помісну Православну Церкву України", – написали у повідомленні.


Також нагадали, що УПЦ є єдиним правонаступником УПЦ КП та УАПЦ, які об’єдналися, а особи, які намагаються надалі діяти від імені УПЦ КП як нібито від окремого релігійного об’єднання, не мають на це ані канонічного, ані юридичного права.

"Держава законом зобов’язана поважати традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, не втручатися у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій. Вважаємо, що і сам факт початку слідства з надуманого приводу, і особливо те, що воно не було закрите, а нібито триває вже понад 8 місяців, ставши публічно відомим лише зараз, є ганебною і абсурдною спробою тиску на Православну Церкву України, здійснюваною в інтересах противників її становлення і розвитку, в тому числі тих, хто має свій керівний центр у сусідній країні-агресорці, – сказали у заяві.

Колишній міський голова Харкова і колишній народний депутат від "Опозиційного блоку" Михайло Добкін заявив, що саме він є ініціатором нової справи проти лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка. Об’єднання православних конфесій України та доцільність створення помісної церкви перестали бути внутрішньою справою церкви, на думку Добкіна.

uazmi.org

Джерело статті: “http://kyiv.osp-ua.info/?seolink=politics/75254-u-ptsu-vidreaguvali-na-spravu-proti-poroshenka-za-tomos.html”

Автор: redhood_true
Предыдущий материал

Архієпископ ПЦУ став громадським захисником проукраїнського активіста в Криму

Следующий материал

Эдь Мюрид: Поправки в конституцию РФ – это не лечение страны, это продление агонии

Коментарии (0)