Святослав Мазурик: прокурор з великої букви «П»


Фінансовою установою, на пропозиції закриття фактового кримінального провадження щодо очільників якої в обмін на 100 тис. дол. «погорів» 4 червня 2020 року прокурор Київської місцевої прокуратури №6 Святослав Мазурик, вивилося акціонерне товариство «Банк Альянс». Відомості про це, а також детальна фабула скандальної історії печерського прокурора, який після нетривалого перебуваня за гратами вийшов на волю під заставу, розміщені в матеріалах судового реєстру.

Об этом сообщает DEDAL

Згідно із ними, події закрутилися на початку травня поточного року, відколи в Печерському управлінні поліції Києва було порушено справу щодо ймовірної службової недбалості посадових осіб та членів правління «Банку Альянс» (ч.1 ст.367 КК України).

Надалі саме Мазурика було призначено старшим групи прокурорів, яким доручили процесуальне керівництво розслідуванням. 7 травня 2020 року він особисто приїхав до офісу фінансової установи по вулиці Січових стрільців у Києві, та вручив співробітнику банку повістку про виклик на допит у якості свідка першого заступника голови правління «Банку Альянс» Павла Щербаня. Фінансист завітав на допит до кабінету Мазурика за два тижні, після закінчення якого вони разом вийшли на вулицю та попрямували в сторону скверу.

(Павло Щербань)

Згідно версії слідства, десь у цей момент у голову Мазурика начебто прийшла думка, як «розвести» банкірів та розжитися грошами. Прокурор почав натякати Щербаню, що за фінансову винагороду він може повідомити, на чиє замовлення правоохоронці «кошмарять» «Банк Альянс», а також — вирішити цю проблему. Мовляв, він готовий винести постанову як прокурор у провадженні про закриття кримінальної справи щодо недбалості фінансистів.

(Святослав Мазурик)

Для обговорення цих деталей Мазурик призначив додаткове рандеву Щербаню, де озвучив — допомогти «Банк Альянсу» він зможе за 100 тис. дол. Банкір зробив вигляд, що погодився, але настаупного дня звернувся з заявою про вимагання грошей до правоохоронців.

Надалі було розпочато оперативну комбінацію щодо збирання доказів для викриття злочинних намірів Мазурика. 3 червня 2020 року на літньому майданчику київського ресторану «Аляска» прокурор ще раз зустрівся з заступником голови правління «Банк Альянсу», де підтвердив готовність закрити справу фінансової установи власною постановою. А додатково — пообіцяв й надалі «супроводжувати» банк, пообіцявши — якщо йому зайде фінансовий транш, конкуренти та ЗМІ не дізнаються про ймовірні зловживання в «Банк Альянсі», а сам Мазурик буде опікуватися тим, аби відносно посадовців установи надалі не реєструвался кримінальні справи.

Сторони остаточно вдарили по руках, та ввечері наступного дня — 4 червня 2020 року прямо у відділенні «Банк Альянсу» після вручення Мазурику грошей прокурора «накрили». Під час обшуку в достойника виявили фінанси, більшість з яких були імітаційними купюрами, а тільки 5 тис. дол. — справжніми.

Мазурика затримали, але оголосили йому про підозру не у вимаганні хабаря, а за шахрайство (ч.2 ст.15 ч.4 ст.190 КК України). Це пов’язано з тим, що в силу положень ч.4 ст.284 КПК України як прокурора у кримінальному провадженні щодо посадових осіб АТ «Банк Альянс», де жодній особі не було повідомлено про підозру, у нього не було повноважень виносити процесуальне рішення в формі постанови про закриття справи. У даному випадку таке рішення міг прийняти тільки слідчий.


Джерело статті: “http://1.org.ua/svyatoslav-mazurik-prokuror-z-velikoї-bukvi-p/”

Автор: cheepok

Похожие матриалы по тегу

Злочинність – Стоп? Зеленський дав генералів чотирьом полковникам Нацполіції
У Вінниці двоє чоловіків побилися через паркування, а пізніше, за даними МВС, помирилися і "стали майже друзями"
Шмигаль доручив МВС перевірити інформацію щодо можливої підпільної COVID-вакцинації
Росія намагається домогтися екстрадиції Марківа на свою територію для показового судилища, - речник МВС Шевченко
У Тбілісі озброєний чоловік захопив заручників – МВС Грузії
Виборчі дільниці досі не забезпечені вимірювачами температури та дезінфекторами – Денісова
Поліція відкрила 420 кримінальних проваджень за фактами порушень виборчого процесу – МВС України
Штаб Тихановської відреагував на розшук її у Росії
«Зовсім звихнувся на владі»: Аваков закликав Лукашенка «попити водички і заспокоїтися»
Святкування Рош-Га-Шана: Ізраїль направить шість поліцейських до Умані
Предыдущий материал

Зеленский провел консультации по кандидатуре нового главы НБУ, – ОП

Следующий материал

Нацбанк возглавит Кирилл Шевченко? Значит, пора покупать доллары

Коментарии (0)