Імпорт газу з Євросоюзу в Україну сягнув рекордного показника – оператор ГТС України

Велика частина газу йде в підземні сховища

Імпорт природного газу з Європейського союзу в Україну досяг рекордного показника. Про це 11 липня повідомив у Facebook глава оператора газотранспортної системи (ГТС) України Сергій Макогон.

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

"Імпорт газу з ЄС сягнув 70 млн м³ на добу. Це рекорд із 2014 року, коли ще здійснювався імпорт зі РФ. Таке значне зростання можливостей для імпорту стало можливим завдяки створенню віртуальних точок на кордонах із Польщею та Угорщиною, а також запуску віртуального реверсу", – написав він.

За даними глави компанії-оператора, у 2019 році імпорт газу з ЄС становив не більше ніж 66 млн м³ на добу "і його обмежувала наявна інфраструктура", а зараз може сягати показника 170 млн м³ на добу.

"Велика частина імпорту йде на сезонне закачування у ПСГ (підземні сховища газу. – "ГОРДОН"). Якщо ще два роки тому основну частину газу закачував "Нафтогаз", то цього року значні обсяги закачують європейські компанії. А це значний додатковий дохід у бюджет України. Упровадження загальноєвропейських правил роботи на кордоні – це важливий елемент інтеграції України в загальноєвропейський ринок газу. А вільний імпорт – гарантія справедливих цін для українських споживачів", – пояснив Макогон.

https://www.facebook.com/mcfire76/posts/10157924422629081

У 2019 році, за даними компанії "Укртрансгаз", Україна придбала у країн Євросоюзу 14,2 млрд м³ газу.

Україна отримує газ за реверсом зі Словаччини, Польщі та Угорщини після того, як у листопаді 2015 року Київ припинив імпорт газу з Росії у зв’язку з анексією Криму і підтримкою Москвою проросійських бойовиків на сході України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-import-gazu-z-jevrosojuzu-v-ukrajinu-dosjag-rekordnogo-pokaznika-operator-gts-ukrajini-1508862.html”

Автор: binzajr
Предыдущий материал

Уральская управляющая компания укрепила разваливающийся дом скотчем

Следующий материал

Акежан Кажегельдин: ГДЕ ДЕНЬГИ, БРАТЬЯ?!

Коментарии (0)