Україна не може собі дозволити повернутися до "телефонного" керування фінансовим ринком – Рожкова

Рожкова: Маємо велику частку непрацюючих кредитів

В.о. голови Нацбанку України Катерина Рожкова провела зустріч із заступником посла, радником посольства Японії в Україні Кадзуо Оцука, на якій вони обговорили фінансову політику України, про це повідомила пресслужба НБУ 15 липня у Facebook.

Об этом сообщает Компромат

"Україна не може собі дозволити зробити крок назад та повернутися до ручного "телефонного" керування фінансовим ринком. Саме прозора політика та обґрунтовані рішення забезпечили макрофінансову стабільність, яка є фундаментом для економіки", – сказала Рожкова.

Вона зазначила, що в Україні створено необхідні стимули – низька облікова ставка, доступ до інструментів фінансування від НБУ, можливість страхування ризиків.

"Однак важко активізувати кредитування у кризу, коли платоспроможних та надійних позичальників меншає. Ми очікуємо, що після подальшого послаблення чи скасування карантину кредитна активність відновлюватиметься", – наголосила в.о. голови Нацбанку.

https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine/posts/2624146187799537

За її словами, бар’єрами для кредитування сьогодні є недореформована судова система і велика частка тіньової економіки.

"Маємо велику частку непрацюючих кредитів. Саме це, до речі, найважливіша ілюстрація, чому не можна скасувати вимоги до якості позичальників банків. Якщо зробити оцінку кредитних ризиків менш вимогливою, частина нових кредитів може зрештою опинитися серед поганих кредитів", – сказала Рожкова.

Рожкова із 2015 року працює у НБУ. Із червня 2018 року обіймає посаду першого заступника голови Нацбанку. Після звільнення ексголови НБУ Якова Смолія Рожкову призначили виконувачкою обов’язків голови Нацбанку України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-ukrajina-ne-mozhe-sobi-dozvoliti-povernutisja-do-telefonnogo-upravlinnja-finansovim-rinkom-rozhkova-1509442.html”

Автор: abrika

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Україна не може собі дозволити повернутися до "телефонного" керування фінансовим ринком – Рожкова

Следующий материал

ВСП уволил судью, которая лишала "автомайдановцев" водительских прав

Коментарии (0)