Африканський континент розпадається на дві частини – учені

Долина Афар одне з найспекотніших місць на Землі

Американські та британські вчені з’ясували, що африканський континент поступово розпадається на дві частини в районі долини Афар в Ефіопії. Про це 17 липня повідомив телеканал NBC News.

Об этом сообщает Преступная Россия

Цей пустельний простір розташований на стику трьох тектонічних плит, які дуже повільно відокремлюються одна від одної. На думку вчених, цей складний геологічний процес в кінцевому підсумку розколе Африку на дві частини і створить новий океанічний басейн. За прогнозами, це може відбутися за кілька мільйонів років.

Зараз найочевиднішим доказом є тріщина в ефіопській пустелі завдовжки 56 км.

Поки невідомо, що сприяє таким геологічним процесам. Деякі вчені припускають, що шлейф перегрітих гірських порід, що піднімається з-під мантії Землі, може бути причиною континентального розлому в регіоні.

Розлом у цьому місці утворився 2005 року. Експерти кажуть, що зазвичай на такі зміни йдуть сотні років, але цей стався протягом кількох днів.

Долина Афар є одним із найспекотніших місць на Землі. Учені вважають, що зрештою Аденська затока і Червоне море затоплять Афар і Східно-Африканську рифтову долину, створивши новий океан, а частина Східної Африки стане окремим маленьким континентом.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-afrikanskij-kontinent-rozpadajetsja-na-dvi-chastini-vcheni-1509984.html”

Автор: velodar
Предыдущий материал

У райцентрі Житомирської області з річки Уж рятувальники дістали тіло чоловіка

Следующий материал

Умерла актриса Марина Макарова

Коментарии (0)