Лікар-інфекціоніст запропонував альтернативний спосіб тестування українців на COVID-19

Лікар-інфекціоніст запропонував альтернативний спосіб тестування українців на COVID-19
последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел


У зв’язку з продовженням зростання кількості хворих на COVID-19, необхідно якомога швидше розробити заходи доступного, своєчасного та безпечного тестування українців. Експерти розповіли, які протиепідеміологічні заходи мають бути розроблені та запроваджені найближчим часом в Україні.

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

У Києві 6 січня відбулась пресконференція на тему: "COVID-19, новий рік та нові ідеї попередження поширення вірусу — пропозиції експертів". Лікар-інфекціоніст Олена Дроботун розповіла про альтернативний спосіб тестування на COVID-19.

"Досвід боротьби з біологічними загрозами свідчить про те, що успіху було досягнуто лише за умови своєчасної діагностики та профілактики. Блокування поширення збудника інфекції дозволяє ефективно зупинити будь-який розвиток інфекційних захворювань. Забезпечення ранньої діагностики є найважливішим моментом у здійсненні контролю поширення будь-якої інфекції. Стандарт діагностики коронавірусної інфекції – це ПЛР- дослідження. Однак, на мою думку, варто розглянути альтернативні методи дослідження. Наприклад, такі як тест на антиген ковіду", – повідомила Олена Дроботун.

За словами Дроботун, даний тест виконується так само які ПЛР-тест, тобто зі зразків взятих з ротової та носової порожнини. Такий позитивний тест на визначення антигену буде підтверджувати діагноз COVID-19.

Також Олена Дроботун додала, що запровадження альтернативного тестування зменшить навантаження на лабораторії, які виконують ПЛР-дослідження. Тобто, це сприятиме більш ранній діагностиці розповсюдження коронавірусної інфекції.

Зазначимо, що тестування – це швидке та своєчасне виявлення вірусу, оперативний початок лікування і по суті єдиний спосіб попередження хвороби. Наразі, досить великою проблемою є саме недоступність тестів для більшості населення країни, зокрема, якщо брати до уваги невеликі населені пункти. Недоступність обумовлена двома причинами: відсутністю тестів та високою вартістю.

Раніше ASPI news писало, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що в Україні суттєво зменшилась добова кількість проведених ПЛР-тестів на коронавірус. Цей показник не відповідає наявним можливостям лабораторної мережі МОЗ, які вже сягають до 75 тисяч ПЛР-тестувань на добу. Степанов закликав українців робити тест на виявлення COVID-19 у разі виникнення будь-яких симптомів ГРВІ.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/publications/likar-infekcionist-zaproponuvav-alternativniy-sposib-testuvannya-ukrainciv-na-covid-19”

Автор: rasshivaev
Предыдущий материал

В КС заявили, что Тупицкий продолжает ходить на работу

Следующий материал

Александр Якунин вошел в дело о рейдерстве под видом племянника.

Коментарии (0)