Підслідність ДБР пропонують поширити на усіх держслужбовців категорії «А»

Підслідність ДБР пропонують поширити на усіх держслужбовців категорії «А»
Підслідність ДБР пропонують поширити на усіх держслужбовців категорії «А»

27 січня Комітет ВРУ з питань правоохоронної діяльності розглянув перед другим читанням проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення підслідності кримінальних правопорушень, досудове розслідування, яких здійснюють слідчі органів державного бюро розслідувань (реєстр. №2560). Народні депутати мали остаточно визначитися як із питанням підслідності ДБР, так і додатковими питаннями діяльності бюро, перед винесенням законопроекту у сесійну залу.

Об этом сообщает Компромат 2.0

Як зазначив голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Сергій Алєксєєв, до другого читання надійшло 31 правка, більшість з яких врахували. Зокрема, підтримана пропозиція додатково поширити підслідність ДБР на злочини, які здійснили:

  • держслужбовці категорії «А»;
  • радник , помічник, уповноважений Президента України, радник, помічник голови Верховної Ради, а також радник, помічник Прем’єр-міністра України;
  • військові посадовці з осіб вищого офіцерського складу.

Підкомітет запропонував відхилити правки щодо поширення підслідності ДБР на:

  • депутатів ВР АР Крим, депутатів обласної ради, міської ради м. Києва та Севастополя, посадових осіб місцевого самоврядування, посада яких віднесена до першої та другої категорій посад;
  • присяжних (під час виконання ними обов’язків у суді).

«Підкомітет, розглядаючи правки щодо підслідності керувався принципами, викладеними у Законі України «Про запобігання корупції», у якому визначені усі посадові особи, які займають особливо важливе становище в державі. Вважаємо, що якраз на них і мають поширюватись підслідність ДБР», — пояснив рішення підкомітету Сергій Алєксєєв.

Щодо інших питань, то визнана доцільною правка щодо військового обліку віськовозобов’язаних під час служби в ДБР.

Також позитивно сприйнята правка про надання дозволу на зберігання та носіння вогнепальної зброї та спецзасобів особам рядового та начальницького складу ДБР.

Були ще озвучені деякі бажані техніко-юридичні правки до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України. Наприклад, словосполучення «військові злочини» пропонують замінити на «військово-кримінальні правопорушення».

Комітет одноголосно підтримав наведені рішення підкомітету, і рекомендуватиме Верховній Раді ухвалити законопроект №2560 в цілому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.


Джерело статті: “https://sud.ua/ru/news/publication/191559-pidslidnist-dbr-proponuyut-poshiriti-na-usikh-derzhsluzhbovtsiv-kategoriyi-a”

Автор: d_anatolich
Предыдущий материал

Хакери з України завдали шкоди банкам Європи та США на 2,5 млрд доларів

Следующий материал

 Кабмин создал реестр для проверок частных домов престарелых

Коментарии (0)