НБУ очікує припливу інвестицій у 3 мільярди цьогоріч

НБУ очікує припливу інвестицій у 3 мільярди цьогоріч


У Національному банку прогнозують цьогоріч відновлення припливу прямих іноземних інвестицій на рівні 3 мільярдів доларів — у 2020 році їхній відтік становив 100 мільйонів доларів.

Об этом сообщает АРМС ДАТА


Про це в НБУ розповіли агентству Інтерфакс-Україна.


"У 2021 році приплив ПІІ поновиться ($3 млрд) на тлі стабілізації макроекономічної ситуації в Україні. На відміну від кризового 2020 року, в 2021 році очікується зростання прибутку підприємств з іноземним капіталом. Це вплине на те, що внесок реінвестованих доходів у надходження ПІІ знову буде позитивним", — зазначили у регуляторі. "Приплив "нових" інвестицій з-за кордону залишиться на рівні попереднього року".


За прогнозами НБУ, в 2022-2023 рр. за базовим сценарієм надходження ПІІ продовжать зростати на рівні 4-5 млрд дол, а вищі темпи можливі у разі прискорення структурних реформ і процесу великої приватизації.
Як зазначили в центробанку, найбільший обсяг ПІІ без урахування реінвестованих доходів за підсумками січня-вересня 2020 року надійшов у підприємства з виробництва електроенергії, газу, водопостачання; в операції з нерухомістю; транспорт; харчову промисловість.


"Водночас найбільш негативні значення реінвестованого прибутку було зафіксовано в хімічному та металургійному виробництві", — зазначили в пресслужбі НБУ.


Регулятор вважає, що припливу інвестицій цьогоріч сприятимуть реформи судової та правоохоронної системи, демонополізація економіки й боротьба з тіньовим сектором. Важливими також є проведення прозорої приватизації та вдосконалення корпоративного управління в держсекторі, розвиток інфраструктури та продовження співпраці з МВФ.


"Фундаментом для сприятливого інвестклімату та припливу інвестицій є макроекономічна і фінансова стабільність, у забезпеченні якої головну роль відіграє уряд і НБУ. Тому важливим є збереження помірної фіскальної політики", — наголосили в центробанку.


Нагадаємо:


Відтік прямих іноземних інвестицій у 2020 році становив 100 млн доларів, відтік чистих ПІІ становив 420 млн доларів.


Показники чистих прямих іноземних інвестицій у кризовому 2020 році були найгіршими за останні 20 років, за підсумками року показник щонайкраще становитиме нуль.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2021/02/22/671241/”

Автор: olga_kulikoff

Похожие матриалы по тегу

Український стартап з онлайн-освіти Preply залучив 35 мільйонів доларів інвестицій
Зеленський підписав у ОАЕ меморандуми і контракти на $3 млрд. Вони торкнуться приватизації держвласності в Україні, оборони та аграрної сфери
Нардеп розповів, чому "Укрзалізниці" вкрай необхідна реформа
На Чернігівщині американська компанія видобуватиме газ: очікують 1 млрд грн інвестицій
Держстат: Капінвестиції у доставку і пошту зросли на 726%, в інших галузях — зниження
"Укроборонпром" планують розділити на два холдинги. Оборонна та космічна галузі працюватимуть окремо
Covid-19. Чому вакцина – не панацея
У Шмигаля вигадали спосіб залучення іноземних інвестицій в економіку України (Відео)
Covid-19. Чому вакцина – не панацея
Пропозиція НКРЕКП щодо параметрів RAB-тарифу неефективна для інвестування в Україну – Європейська бізнес-асоціація
Предыдущий материал

В Украине уже 1,307 млн случаев COVID-19, за сутки - 3 206

Следующий материал

Заблудившегося и замерзающего мужчину спасли в ВКО

Коментарии (0)